Комунальна установа «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5»

Pediatric Clinic Pediatric Clinic

КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня № 5» (далі – КУ «ЗМБДЛ №5») відкрита 15 липня 1990 року. Це єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим. В цілодобовому режимі надається, зокрема, ургентна, хірургічна, реанімаційна, отоларингологічна, неврологічна та педіатрична допомога дитині з перших годин життя.
В складі КУ «ЗМБДЛ №5» функціонує консультативний поліклінічний підрозділ та стаціонар на 505 ліжок, в складі якого 14 госпітальних відділень. Також, в лікарні функціонують 7 допоміжних відділень та відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді».
Стаціонарна медична допомога надається за такими напрямками, як: дитяча алергологія, кардіоревматологія, гастроентерологія, педіатрія, неонатологія. ультразвукова діагностика, функціональна діагностика, фізіотерапія, рентгенологія, ендоскопія, анестезіологія, неврологія, нефрологія, хірургія, фтизіатрія, урологія, отоларингологія, дитячі інфекційні хвороби, клінічна лабораторна діагностика, клінічна біохімія, бактеріологія, епідеміологія, гінекологія, генетика медична, ендокринологія, офтальмологія, лікувальна фізкультура, імунологія, дерматовенерологія, гематологія, дитяча пульмонологія, сурдологія, підліткова терапія.
Поліклінічний підрозділ лікарні розрахований на 155 відвідувань в день та надає спеціалізовану консультативну медичну допомогу дітям Хортицького району (близько 17 тис. дітей), а також обслуговує дітей 34 освітньо-виховних закладів. Амбулаторна допомога надається за 17 спеціальностями, а саме: кардіоревматолог, невролог, імунолог, алерголог, гастроентеролог, дерматовенеролог, інфекціоніст, ендокринолог, нефролог, функціональна діагностика, хірург, отоларинголог, офтальмолог, гінеколог, генетик, уролог, педіатр диспансеризації дітей потерпілих на аварії ЧАЕС.
Крім того, лікарня є клінічною базою кафедр Запорізького державного медичного університету: дитячої хірургії та анестезіології, дитячих хвороб ФПО, факультетської педіатрії та дитячих інфекційних хвороб.
Надання спеціалізованої медичної допомоги в лікарні забезпечується потужним кадровим потенціалом, зокрема: 152 - лікарями, з яких 77 % - атестовані з присвоєнням атестаційної категорії; 1- присвоєно звання Заслужений лікар України; 3 - кандидати медичних наук та 403 - медичними сестрами.
При відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КУ «ЗМБДЛ №5» цілодобово функціонує приймально-діагностичний блок (отоларинголог, хірург, педіатр, експрес-лабораторія).
У відділенні планової та екстреної хірургії КУ «ЗМБДЛ №5» щороку проводиться близько 3 тис. оперативних втручань, з них майже 50 % - невідкладні стани. З 2009 року в лікарні широко застосовуються ендоскопічна апаратура при проведені хірургічних втручань. Щороку у відділенні проводиться 300-400 малоінвазівних втручань, що становить 40 % від усіх операцій на черевній порожнині у дітей.
На базі лікарні функціонує відділення анестезіології – інтенсивної терапії та хронічного діалізу, яке є єдиним у Південно-Східному регіоні України з проведення гострого та хронічного гемодіалізу дітям.
Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених (12 ліжок) є єдиним відділенням такого профілю в місті Запоріжжя, в якому надається екстрена медична допомога новонародженим дітям, у т.ч. з різноманітними тяжкими вадами розвитку, недоношеним з критично низькою масою тіла при народженні (від 500 г), та дітям, що потребують екстреної медичної, хірургічної допомоги. Щороку у відділенні проходять лікування понад 240 новонароджених м. Запоріжжя, з яких близько 44% - недоношені. Більша частина дітей (65%), які знаходяться у відділенні – в критичному стані, мають вроджені вади розвитку, судоми, гемодинамічні порушення, дихальні розлади та інше. Для надання медичної допомоги новонародженим у відділенні використовується сучасне медичне обладнання: апарати штучної вентиляції легенів, реанімаційні системи для новонароджених, монітори пацієнтів, системи обігріву новонароджених «Kanmed Beby Warmer», пульсоксиметри Rad-8 та інше.
Спеціалізована медична допомога надається не лише в стінах лікарні, а й при термінових викликах лікарів-консультантів у лікувальні заклади міста. При відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених, яке є єдиним відділенням такого профілю в місті Запоріжжя, функціонує виїзна консультативна бригада інтенсивної терапії для допомоги новонародженим у пологових будинках. Щороку бригадою обслуговується до 380 викликів на транспортування важкохворих дітей, з яких 48-54 % новонароджених першої доби життя.
Параклінічні служби лікарні представлені клініко-діагностичною лабораторією, бактеріологічною лабораторією, відділенням функціональної діагностики, рентген-діагностичним відділенням, відділенням відновлювального лікування, ендоскопічним відділенням.
У рентгенологічному відділенні щороку проводиться понад 12,5 тис. рентгенологічних досліджень на новому сучасному рентгенологічному обладнанні: апаратах АPPOLLO, Calypso F.
Відділення функціональної діагностики щороку проводить близько 75 тис. досліджень, у т.ч. УЗД – 41 733 (56,2%) та інша функціональна диагностика (ЕКГ, ЕХО-ЕГ, Холтер Монітор та ін.) – 32 544 (43,8%). З листопада поточного року ультразвукові дослідження проводяться на сучасному апараті експертного класу, з останніми інноваційними розробками - MyLab Seven eHD.
Лабораторії лікарні виконують широкий спектр лабораторних досліджень.
Клініко-діагностичною лабораторією щороку проводиться понад 950 тис. лабораторних досліджень, зокрема, гематологічних, загальноклінічних, біохімічних, дослідження системи гемостазу, імуногематологічних тощо. У 2016 році за основними показниками за програмою Міжлабораторного порівняння результатів випробування, що проводить Референт Центр МОЗ України роботу клініко-діагностичної лабораторії КУ «ЗМБДЛ №5» визнано позитивною.
Бактеріологічною лабораторією лікарні щороку проводиться понад 85 тис. бактеріалогічних досліджень, зокрема: виявлення збудників інфекційних хвороб; визначення чутливості мікроорганізмів до антибіотиків; санітарно-бактеріологічні обстеження об’єктів навколишнього середовища в стаціонарі тощо.
На базі лікарні функціонує єдине в м. Запоріжжя та Запорізькій області спеціалізоване відділення для дітей з алерго патологією, яке надає планову, екстрену та консультативну допомогу дітям від 18 міс. до 18 років. Щороку у відділенні отримують стаціонарну медичну допомогу близько 700 дітей та консультативну понад 300 дітей міста та області.
З метою підвищення якості надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню в лікарні ефективно впроваджується такий напрямок, як «телемедицина». З поточного року, використовуючи інформаційні технології, в умовах лікарні налагоджено можливість в режимі он-лайн отримувати консультації провідних фахівців України та за її межами, збирати консиліуми, приймати участь та організовувати конференції тощо. При необхідності – за показниками, в умовах лікарні провадяться он-лайн консультації пацієнтів стаціонару з провідними фахівцями інших закладів України, зокрема, Харківським спеціалізованим медико-генетичним центром, професором кафедри педіатрії ХНМУ ім. Каразіна, членом-кореспондентом Національної академії медичних наук України – Гречаніною Оленою Яківною.
Функціонує веб-портал лікарні, на якому всі зацікавлені особи, зокрема, батьки маленьких пацієнтів, можуть дізнатися актуальну інформацію щодо формування та збереження здоров’я дітей, а також про новини в лікарні.

КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5»

Керівництво

Головний лікар

Запорожченко Андрій Григорійович

Кандидат медичних наук, заслужений лікар України.

робочі дні 8:00-16:00

Адреса закладу

69002, м. Запоріжжя,
вул. Новгородська, 28А

тел./факс (061) 224 94 19
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
http://zmbdl5.zp.ua/