Протезування кришталика

ПЕРЕГЛЯНУТИ ЧЕРГУ

Катаракта – це будь-яке помутніння кришталика, невелика локальна або дифузна (загальна) втрата прозорості. Катаракта може розвиватися внаслідок старіння або вторинно через спадкові фактори, травми, запалення, метаболічні порушення або порушення живлення та опромінення. Вікова катаракта виявляється найчастіше.

За статистичними даними в м. Запоріжжя на катаракту страждає більше 70% населення у віці старше 72 років та біля 20% у віці 40-60 років. Катаракта посідає перше місце як в Україні, так і в м. Запоріжжя за поширеністю серед захворювань очей та придаткового апарату.

Для проведення оперативного лікування катаракти (з імплантацією штучного кришталика) штучним кришталиком забезпечуються наступні пільгові категорії населення:

  • інваліди Великої Вітчизняної війни;
  • учасники бойових дій;
  • учасники Великої Вітчизняної війни;
  • ветерани війни ( у т. ч. учасники АТО);
  • діти війни;
  • учасники ліквідації аварії на ЧАЕС.

Для проведення оперативного лікування катаракти (факоемульсифікації катаракти з імплантацією штучного кришталика) штучним кришталиком та забезпечення медикаментами, виробами медичного призначення забезпечуються наступні пільгові категорії:

  • соціально незахищені верстви населення;
  • опікуни та піклувальники;
  • інваліди загального захворювання (по зору);
  • малозабезпечені громадяни.

На виконання програми «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на період 2016-2018 роки» в 2017 році для хірургічного лікування пацієнтів з катарактою придбано кришталиків – 717 шт.

Операції по заміні кришталиків проводяться в комунальному закладі «Міська клінічна лікарня №3» та комунальній установі «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня №9».

У 2017 році використано 745 кришталиків, в тому числі:

КЗ «Міська клінічна лікарня №3» - 694 шт;

КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня №9» - 51 шт.

Після вводу в експлуатацію придбаного в 2017 році факоемульсифікатору для проведення мікрохірургічних втручань, операції по заміні кришталиків здійснюються повністю за кошти бюджету міста.

Витрати для хірургічного лікування пацієнтів з катарактою населенню міста на 2018 рік за рахунок бюджету міста складають 721 тис.грн.

Направлення на операцію з приводу катаракти надається офтальмологом або лікарем загальної практики – сімейним лікарем за місцем реєстрації хворого.

Оперативне лікування за кошти бюджету міста проводиться після надання пацієнтом документів, які підтверджують статус пільгової категорії.

Облік хворих, яким показано хірургічне лікування, за направленням офтальмолога здійснюється головним позаштатним офтальмологом департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради з формуванням листка очікування згідно з чинним законодавством.

Консультації та відбір пацієнтів для госпіталізації проводить завідувач відділенням мікрохірургії ока комунального закладу «Міська клінічна лікарня №3» в поліклінічному відділенні комунального закладу «Міська клінічна лікарня №3», кабінет №56 з 10.00 до 12.00 (понеділок, середа, п’ятниця) за направленням лікаря-офтальмолога (контактний телефон: 213-15-47).