ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ЗА АДРЕСОЮ:

 

Протезування кришталика

ПЕРЕГЛЯНУТИ ЧЕРГУ

Катаракта – це будь-яке помутніння кришталика, невелика локальна або дифузна (загальна) втрата прозорості. Катаракта може розвиватися внаслідок старіння або вторинно через спадкові фактори, травми, запалення, метаболічні порушення або порушення живлення та опромінення. Вікова катаракта виявляється найчастіше.

За статистичними даними в м. Запоріжжя на катаракту страждає більше 70% населення у віці старше 72 років та біля 20% у віці 40-60 років. Катаракта посідає перше місце як в Україні, так і в м. Запоріжжя за поширеністю серед захворювань очей та придаткового апарату.

 

На виконання програми «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на період 2016-2018 роки» оперативне лікування катаракти із забезпеченням штучним кришталиком та медикаментами, виробами медичного призначення для операції за кошти бюджету міста проводиться соціально незахищеним верствам населення, якщо середньомісячний сукупний доход на одного члена сім’ї або самотнього громадянина за три місяці, які передували зверненню, не перевищує двох розмірів встановленого законом прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

 

У 2018 році для хірургічного лікування пацієнтів з катарактою передбачено 721 тис.грн.

Операції по заміні кришталиків проводяться в комунальному закладі «Міська клінічна лікарня №3».

У I півріччі 2018 року використано 210 кришталиків.

 

Направлення на операцію з приводу катаракти надається офтальмологом або лікарем загальної практики – сімейним лікарем за місцем реєстрації хворого.

Оперативне лікування за кошти бюджету міста проводиться після надання пацієнтом документів, які підтверджують статус пільгової категорії.

Консультації та відбір пацієнтів для госпіталізації проводить консиліум комунального закладу «Міська клінічна лікарня №3» в поліклінічному відділенні комунального закладу «Міська клінічна лікарня №3», кабінет №56 з 10.00 до 12.00 (понеділок, середа, п’ятниця) за направленням лікаря-офтальмолога (контактний телефон: 213-15-47).

Облік пацієнтів, яким показано хірургічне лікування, за направленням офтальмолога здійснюється головним позаштатним офтальмологом департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради з формуванням листка очікування згідно з чинним законодавством та відображається у черзі на сайті департаменту охорони здоров’я міської ради (www.health.zp.ua).