ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

Протезування кришталика

ПЕРЕГЛЯНУТИ ЧЕРГУ

Катаракта – це будь-яке помутніння кришталика, невелика локальна або дифузна (загальна) втрата прозорості. Катаракта може розвиватися внаслідок старіння або вторинно через спадкові фактори, травми, запалення, метаболічні порушення або порушення живлення та опромінення. Вікова катаракта виявляється найчастіше.

За статистичними даними в м. Запоріжжя на катаракту страждає більше 70% населення у віці старше 72 років та біля 20% у віці 40-60 років. Катаракта посідає перше місце як в Україні, так і в м. Запоріжжя за поширеністю серед захворювань очей та придаткового апарату.

 

На виконання програми «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на період 2019-2021 роки» оперативне лікування катаракти із забезпеченням штучним кришталиком та медикаментами, виробами медичного призначення для операції за кошти бюджету міста проводиться соціально незахищеним верствам населення, якщо середньомісячний сукупний доход на одного члена сім’ї або самотнього громадянина за три місяці, які передували зверненню, не перевищує двох розмірів встановленого законом прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

 

У 2019 році для хірургічного лікування пацієнтів з катарактою передбачено 1,7 млн.грн.

Операції по заміні кришталиків проводяться в комунальному некомерційному підприємстві «Міська лікарня №3».

 

Направлення на операцію з приводу катаракти надається офтальмологом або лікарем загальної практики – сімейним лікарем за місцем реєстрації хворого.

Оперативне лікування за кошти бюджету міста проводиться соціально незахищеним верствам населення після надання пацієнтом підтверджуючих цей статус документів.

Консультації та відбір пацієнтів для госпіталізації проводить консиліум комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №3» кабінет №56 з 10.00 до 12.00 (1 та 3 середа місяця) за направленням лікаря-офтальмолога за місцем мешкання.

Реєстр пацієнтів, яким показано хірургічне лікування, за направленням офтальмолога здійснюється головним позаштатним офтальмологом департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради з формуванням листка очікування згідно з чинним законодавством та відображається у черзі на сайті департаменту охорони здоров’я міської ради (www.health.zp.ua).