ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

Протезування суглобів

ПЕРЕГЛЯНУТИ ЧЕРГУ (колінний суглоб)

ПЕРЕГЛЯНУТИ ЧЕРГУ (кульшовий суглоб)

 

 

Ендопротезування великих суглобів мешканцям міста проводиться відповідно до Програми «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на період 2019-2021 років» за рахунок коштів бюджету міста.

 

Показання для ендопротезування великих суглобів:

 1. Остеоартроз з вираженими функціональними порушеннями, больовим синдромом і порочною установкою кінцівки.
 2. Асептичний некроз голівки та виростків стегнової кістки.
 3. Наслідки травм і остеосинтезу.

 

Протипоказання для ендопротезування великих суглобів:

 1. Активний інфекційний процес.
 2. Захворювання серцево-судинної системи, бронхіально-легеневої системи в стадії декомпенсації.
 3. Наявність вогнища гнійної інфекції (тонзиліти, каріозні зуби, хронічні гайморити і отити, гнійничкові захворювання шкіри, тощо).
 4. Гострий або хронічний остеомієліт.
 5. Туберкульоз.
 6. Грубі, великі рубці, спаяні з підлеглою кісткою в ділянці суглобів.
 7. Первинний артродез.
 8. Тромбофлебіт в стадії загострення.
 9. Ожиріння 3-4 ступеня.
 10. Загальносоматичні хвороби в стадії загострення та декомпенсації.
 11. Психоневрологічні захворювання.
 12. Ревматоїдний поліартрит та інші системні захворювання суглобів.
 13. Хвороба Бехтерева.
 14. Вроджені та набуті вади розвитку суглобів.

Перелік документів та обстежень, необхідних для направлення хворих з патологією великих суглобів, на відбіркову комісію департаменту охорони здоров’я

Перелік документів та обстежень, необхідних для направлення хворих з патологією великих суглобів, на відбіркову комісію департаменту охорони здоров’я міської ради з відбору хворих з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування.

 1. Направлення хворого на Комісію, видане лікуючим лікарем закладу охорони здоров’я за місцем мешкання, оформлене належним чином.
 2. Копія паспорту (1,2,11 сторінка).
 3. Довідка про реєстрацію місця проживання пацієнта та членів сім’ї, які мешкають разом з пацієнтом.
 4. Довідка про доходи хворого та членів його сім’ї, яка повинна містити заробітну платню усіх працездатних членів сім’ї, які мешкають разом з пацієнтом, за три попередні поданню заяви місяці, розмір нарахованої пенсії разом з доплатами, розмір нарахованої державної соціальної допомоги, тощо.
 • Виписка з медичної документації хворого (карти стаціонарного або амбулаторного хворого з результатами обстежень хворого) в разі проведеного раніше стаціонарного лікування або карти амбулаторного хворого з результатами обстежень.
 1. Результати проведених досліджень:
 • R-обстеження суглобів;
 • дуплексне сканування судин нижніх кінцівок;
 • консультативний висновок сімейного лікаря з обгрунтованим зазначенням відсутності протипоказань до проведення ендопротезування великих суглобів;
 • Додатково (за направленням відбіркової комісії):
 • МРТ суглобів;
 • КТ суглобів.

Порядок відбору хворих з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування, на забезпечення ендопротезуванням за кошти бюджету міста.

Ендопротезування великих суглобів хворим з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування, проводиться мешканцям міста Запоріжжя у межах коштів, що передбаченні у Програмі «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на період 2019-2021 роки», яка фінансується з бюджету міста, якщо середньомісячний сукупний доход на одного члена сім’ї або самотнього громадянина за три місяці, які передували зверненню до Комісії, не перевищує двох розмірів встановленого законом прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

 1. Направлення на Комісію хворим з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування, надається лікарем травматологом-ортопедом закладу охорони здоров’я за місцем мешкання.
 2. Хворими, що потребують ендопротезування, на засідання Комісії надаються особисто документи та результати обстежень, зазначені вище.
 3. Комісія визначає наявність показань та відсутність протипоказань до проведення ендопротезування великих суглобів у хворого з захворюваннями суглобів, про що робиться відповідний запис у Журналі реєстрації хворих з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування.
 4. У разі необхідності Комісія може направити хворого на додаткові обстеження для вирішення можливостей та умов протезування після отримання поінформованої згоди пацієнта, про що робиться відповідний запис у Журналі реєстрації хворих з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування.
 5. При наявності показань та відсутності протипоказань до проведення ендопротезування великих суглобів у хворого з захворюваннями суглобів Комісія вносить пацієнта у реєстр хворих з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування, на забезпечення ендопротезуванням за кошти бюджету міста, в т.ч. до електронного реєстру з дотриманням вимог чинного законодавства.

 

При наявності показань до ендопротезування великих суглобів за направленням лікаря-травматолога за місцем мешкання пацієнти направляються до відбіркової комісії департаменту охорони здоров’я міської ради по відбору хворих із захворюваннями суглобів, які потребують ендопротезування великих суглобів

 

Графік проведення засідань комісії з відбору хворих з патологією великих суглобів,

які потребують ендопротезування

 

КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня №9» - 3 поверх, учбова кімната кафедри травматології та ортопедії ДЗ «ЗМАПО МОЗ України», кожна перша середа місяця з 13.00 до 15.00.

 

КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя» - 4 поверх, ординаторська відділення травматології з ліжками політравми, кожна третя середа місяця з 13.00 до 15.00.

 

На виконання Програми «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на період 2019-2021 років» для проведення ендопротезування великих суглобів населенню міста у 2019 році в бюджеті міста заплановано 1,9 млн.грн.