ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ЗА АДРЕСОЮ:

 

Протезування суглобів

ПЕРЕГЛЯНУТИ ЧЕРГУ (колінний суглоб)

ПЕРЕГЛЯНУТИ ЧЕРГУ (кульшовий суглоб)

 

 

Ендопротезування великих суглобів мешканцям міста проводиться відповідно до Програми «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на період 2016-2018 років» за рахунок коштів бюджету міста.

 

Показання для ендопротезування великих суглобів:

 1. Остеоартроз з вираженими функціональними порушеннями, больовим синдромом і порочною установкою кінцівки.
 2. Асептичний некроз голівки та виростків стегнової кістки.
 3. Ревматоїдний поліартрит та інші системні захворювання суглобів.
 4. Хвороба Бехтерева.
 5. Наслідки травм і остеосинтезу.
 6. Вроджені та набуті вади розвитку суглобів.

 

Протипоказання для ендопротезування великих суглобів:

 1. Активний інфекційний процес.
 2. Захворювання серцево-судинної системи, бронхіально-легеневої системи в стадії декомпенсації.
 3. Наявність вогнища гнійної інфекції (тонзиліти, каріозні зуби, хронічні гайморити і отити, гнійничкові захворювання шкіри, тощо).
 4. Гострий або хронічний остеомієліт.
 5. Туберкульоз.
 6. Грубі, великі рубці, спаяні з підлеглою кісткою в ділянці суглобів.
 7. Первинний артродез.
 8. Тромбофлебіт в стадії загострення.
 9. Ожиріння 3-4 ступеня.
 10. Загальносоматичні хвороби в стадії загострення та декомпенсації.
 11. Психоневрологічні захворювання.

Перелік документів та обстежень, необхідних для направлення хворих з патологією великих суглобів, на відбіркову комісію департаменту охорони здоров’я

Перелік документів та обстежень, необхідних для направлення хворих з патологією великих суглобів, на відбіркову комісію департаменту охорони здоров’я міської ради з відбору хворих з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування.

 1. Направлення хворого на Комісію, видане лікуючим лікарем закладу охорони здоров’я за місцем мешкання, оформлене належним чином.
 2. Копія паспорту (1,2,11 сторінка).
 3. Довідка про реєстрацію місця проживання.
 4. Довідка про доходи хворого та членів його сім’ї, яка повинна містити заробітну платню усіх працездатних членів сім’ї за три попередні поданню заяви місяці чи довідку з центру зайнятості про перебування на обліку, розмір нарахованої пенсії разом з доплатами, розмір нарахованої державної соціальної допомоги, аліменти, тощо.
 5. Виписка з медичної документації хворого (карти стаціонарного або амбулаторного хворого з результатами обстежень хворого):
 • загальні клінічні обстеження (загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, коагулограмма, глюкоза крові натще, печінковий комплекс);
 • обстеження на сифіліс;
 • R-обстеження суглобів;
 • ЕХО/КС, ЕКГ;
 • дуплексне сканування судин нижніх кінцівок;
 • гастродуоденальне дослідження – фіброгастроскопія;
 • обстеження на вірусні гепатити;
 • консультації сімейного лікаря, кардіолога, стоматолога, отоларинголога, при наявності супутньої патології – консультація профільного спеціаліста;
 • консультація уролога/гінеколога (онкопрофогляд).
 1. Додатково (за направленням відбіркової комісії):
 • обстеження на ВІЛ-інфекцію (при наявності показань);
 • КТ суглобів.

Порядок відбору хворих з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування, на забезпечення ендопротезуванням за кошти бюджету міста.

Ендопротезування великих суглобів хворим з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування, проводиться мешканцям міста Запоріжжя у межах коштів, що передбаченні у Програмі «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на період 2016-2018 роки» (зі змінами), яка фінансується з бюджету міста, якщо середньомісячний сукупний доход на одного члена сім’ї або самотнього громадянина за три місяці, які передували зверненню до Комісії, не перевищує двох розмірів встановленого законом прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

 1. Направлення на Комісію хворим з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування, надається лікарем травматологом-ортопедом закладу охорони здоров’я за місцем мешкання.
 2. Хворими, що потребують ендопротезування, на засідання Комісії надаються особисто документи та результати обстежень, зазначені у додатку 3 цього наказу.
 3. Комісія визначає наявність показань та відсутність протипоказань до проведення ендопротезування великих суглобів у хворого з захворюваннями суглобів згідно з додатоком 2 цього наказу, про що робиться відповідний запис у Журналі реєстрації хворих з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування.
 4. У разі необхідності Комісія може направити хворого на додаткові обстеження для вирішення можливостей та умов протезування після отримання поінформованої згоди пацієнта, про що робиться відповідний запис у Журналі реєстрації хворих з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування.
 5. При наявності показань та відсутності протипоказань до проведення ендопротезування великих суглобів у хворого з захворюваннями суглобів Комісія вносить пацієнта у реєстр хворих з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування, на забезпечення ендопротезуванням за кошти бюджету міста, в т.ч. до електронного реєстру з дотриманням вимог чинного законодавства.

 

На ендопротезування великих суглобів населенню міста у 2018 році в бюджеті міста заплановано 1,903 млн.грн. Закуплено 60 ендопротезів кульшових суглобів, з них - 25 для проведення ургентного ендопротезування у КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м.Запоріжжя» пацієнтам з переломами шийки стегна, 10 ендопротезів колінного суглобу. Вперше на забезпечення операції медикаментами та виробами медичного призначення виділено 306 тис.грн. Таким чином пацієнти, що мають показання до операції ендопротезування та якщо середньомісячний сукупний доход на одного члена сім’ї або самотнього громадянина за три місяці, які передували зверненню, не перевищує двох розмірів встановленого законом прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, за рахунок бюджету міста отримують ендопротез та забезпечення операції медикаментами та виробами медичного призначення.

За I півріччя 2018 року проведено 24 операції ендопротезування суглобів на загальну суму 334 тис.грн., з них: у КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня № 9» - 18 операцій, у КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м.Запоріжжя» - 6 операцій.

При наявності показань до ендопротезування великих суглобів за направленням лікаря-травматолога за місцем мешкання пацієнти направляються до відбіркової комісії департаменту охорони здоров’я міської ради по відбору хворих із захворюваннями суглобів, які потребують ендопротезування великих суглобів, що знаходиться на базі КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня №9», засідання відбувається кожної першої середи місяця з 13.00 до 15.00, в учбовій кімнаті кафедри травматології та ортопедії (3 поверх).