ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно 19 січня відзначається велике свято, присвячене Хрещенню Господньому. Хрещення Господнє – одне з найдревніших і найбільш шанованих християнських свят. Здавна цей день вважався святом оновлення та очищення душі і тіла.

Детальніше...

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом .

Головна мета  – звернути увагу суспільства на цю проблему.

Детальніше...

Католицьке Різдво - це особливе релігійне свято, що наповнює людські серця теплом і милосердям. Воно відзначається 25 грудня в багатьох країнах світу на честь народження Божого Сина, що викупив гріхи людей своєю смертю. Це найбільше свято в католицькому світі, воно припадає на найдовшу в році ніч, коли, за віруваннями християн західного обряду, і народився Ісус Христос у Вифлиємі.

Детальніше...

День педіатра відзначається щорічно 20 листопада. Свято впроваджено у 1954 році за рекомендацією Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй. Його святкують у 130 країнах. Цього ж дня, починаючи з 1959 року, коли Організація Об'єднаних Націй підписала Декларацію прав дитини, святкується і Всесвітній день дитини.

Детальніше...

Зимові свята починаються з Дня святого Миколая, який, згідно з повір’ям, у ніч на 19 грудня кладе під подушку солодощі та подарунки слухняним дітям.

Детальніше...

Анорексія (в перекладі з грецької – немає апетиту) – захворювання, що характеризується порушенням роботи харчового центру головного мозку і проявляється відсутністю апетиту, відмовою від їжі. Анорексія- це психічне захворювання, яке виявляється в підвищеній увазі до їжі та власної ваги.

Детальніше...

Департамент охорони здоровья Запорізької міської ради висловлює найщиріші співчуття заступнику директора з медичної частини КНП «Міська лікарня №1» ЗМР Нестеровій Людмилі Юріївні з приводу тяжкої втрати – смерті самої рідної та близької людини – Мами - Паталахи Галини Анатоліївни. Шановна Людмила Юріївна, пішла з життя найдорожча та найрідніша для Вас людина. Щиро поділяємо Ваше горе і передаємо слова співчуття і підтримки Вам і Вашим рідним.

Щорічно в третій четвер листопада в більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day), проголошений Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) в 1977 році, з 1988 року цей день відзначається як міжнародний.

Детальніше...

Епідемічна ситуація з захворюваністю на коронавірусну інфекцію, на жаль, залишається невтішною. Збільшується кількість хворих, серед них значна частина потребує стаціонарного лікування з використанням кисневої підтримки. Це спонукає місцеву владу та керівництво медичною галуззю збільшувати кількість перепрофільованих стаціонарних ліжок для лікування цих пацієнтів.

Детальніше...

Департамент охорони здоров’я міської ради запрошує мешканців міста здійснити вакцинацію у новому Центрі масової вакцинації, який 25 листопада 2021 року відкрито у торгівельному центрі «Фортуна» (проспект Соборний, 177). Вакцинація здійснюється вакцинами: Pfizer, CoronaVac, AstraZeneca, Moderna що наявні у достатній кількості.

Детальніше...

Щорічно 17 листопада у всьому світі проводиться Всесвітній день боротьби проти хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ), заснований Глобальною ініціативою з боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень. Метою  проведення цього Дня є необхідність привернути увагу громадськості до легеневої патології і паління, що є головним чинником у виникненні і розвитку ХОЗЛ.

Детальніше...

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом служить нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає. Дата обрана в знак визнання заслуг одного із відкривачів інсуліну Фредеріка Бантинга, який народився 14 листопада 1891 року. Починаючи з 2007 року цей день, відмічається під егідою Організації Об'єднаних Націй.

Детальніше...

Розвиток неврології,  як окремої клінічної дисципліни, почався з середини XIX сторіччя. Цьому передували значні досягнення та відкриття в області нейроанатомії, нейрогістології та нейрофізіології. Офіційне відокремлення неврології від терапії в самостійну клінічну дисципліну відбулося у 1860 році, коли французький невролог, професор паризького університету Жан Мартен Шарко організував першу у світі клініку і кафедру нервових хвороб.

Детальніше...

17 листопада в світі відзначається Міжнародний день недоношених дітей. Він був заснований в 2009 році за ініціативою Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми. Колір, яким найчастіше позначають проблему недоношених дітей - фіолетовий, саме тому в цей день відомі особистості багатьох країн вдягають фіолетові елементи одягу та використовують цей колір для привернення уваги.

Детальніше...

13 листопада 1745 у Франції народився Валентин Гаюї - відомий педагог, що заснував в Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) саме ця дата стала основою для заснування Міжнародного дня сліпих (International Day of the Blind), головна мета якого - привернути увагу широкої громадськості до тих, хто назавжди втратив зір і опинився у важкій життєвій ситуації.

Детальніше...

Всесвітній день боротьби з ожирінням  відзначається щорічно у третій декаді листопада з 2015 року. Свято організоване Всесвітньою федерацією ожиріння – World Obesity Federation та Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я для спрямування глобальних зусиль по скороченню, запобіганню та лікуванню ожиріння.

Детальніше...