ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітня організація охорони здоров’я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну (World No-Tobacco Day). Перед світовою спільнотою поставлено завдання - домогтися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла.

Детальніше...

Щорічно в перший день літа в Україні та по всьому світу відзначається Міжнародний день захисту дітей. Гасло цьогорічного свята: «Дитина має право на щастя!». Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру.

Детальніше...

Травматолог - одна з прадавніх професій. Традиційно своє професійне свято лікарі-травматологи відзначають 20 травня. Травматологія - прародителька всіх хірургічних спеціальностей - отримала свій розвиток в результаті неминучості травм та поранень у всі часи.

Детальніше...

12 травня як Міжнародний день поінформованості про хронічні імунологічні і неврологічні захворювання відзначається з 1992 року. У число цих захворювань входять міалгічний енцефаломієліт (ME) і синдром хронічної втоми (CFS).

Детальніше...

Всесвітній день боротьби проти астми заснований за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я і відзначається спільно з Всесвітнім днем хворого на алергію. Мета проведених в цей день заходів – привернення уваги громадськості до цих важливих проблем.

Детальніше...

Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно 12 травня, у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820—1910), відомої як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

Детальніше...

29 травня відзначається Всесвітній день здорового травлення (World Digestive Health Day), заснований в день прийняття Статуту Всесвітньої організації гастроентерологів (World Gastroenterology Organisation, WGO) в 1958 році.

Детальніше...

8–9 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Нагадаємо, що 22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 та 9 травня днями пам’яті і примирення.

Детальніше...

Міжнародний день активних дій з охорони жіночого здоров’я або Міжнародний день здоров’я жінок відмічається з 1987 року. Рішення охороняти здоров’я жінок було прийнято 28 травня 1987 року під час V Міжнародної наради з питань жіночого здоров’я у Коста-Ріці.

Детальніше...

Своє професійне свято лікарі-пульмонологи відзначають 17 травня. Пульмонологи – це лікарі, які займаються захворюваннями дихальних шляхів, тісно співпрацюють з лікарями інтенсивної терапії та реаніматології, торакальними хірургами.

Детальніше...

КНП «Пологовий будинок №4» ЗМР є закладом І акредитаційної категорії, який працює в режимі цілодобового надання екстреної медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та гінекологічним хворим.

Детальніше...

Сальмонельоз - поширене інфекційне захворювання, викликане патогенними бактеріями роду сальмонел. Поширеності і високій частоті викликаних ними спалахів захворювань сприяє живучість цих мікроорганізмів: у землі вони здатні зберігатися до півтора років, у воді - до 5 місяців.

Детальніше...

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо.

Детальніше...

Щорічно у всьому світі в другу суботу травня, починаючи з 2005 року, з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я у співпраці зі Всесвітньою лігою гіпертонії, проводиться  Всесвітній день боротьби з гіпертонією. Тема цього Дня в 2020 році – «Вимірюй свій кров’яний тиск. Контролюй його, живи довше!».

Детальніше...

Щорічно в останню середу травня відзначається Міжнародний день розсіяного склерозу, встановлений Міжнародною федерацією товариств розсіяного склерозу з метою інформування та об’єднання національних і регіональних організацій з проблем розсіяного склерозу.

Детальніше...

Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця відзначається щорічно 8 травня. Свято засноване на честь відомого швейцарського мецената Жана Анрі Дюнана, який народився 8 травня 1828 року. За його ініціативою були створені перші групи волонтерів, які надавали допомогу всім пораненим на полях бойових дій.

Детальніше...

В Україні починається сезон активності іксодових кліщів - переноcників збудників кліщового вірусного енцефаліту, хвороби Лайма, туляремії та інших небезпечних захворювань. За даними Міністерства охорони здоров’я України, щорічно із укусами кліщів до медиків звертаються в середньому близько 20 тис. людей.

Детальніше...