ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день глухих (International Deaf Day), що відзначається щорічно в останню неділю вересня, був заснований в 1951 році, на честь створення Всесвітньої федерації глухонімих (World Federation of the Deaf, WFD).

Детальніше...

Починаючи з 2007 року за ініціативою десяти міжнародних організацій, пов’язаних з проблемами планування сім’ї, відзначається Всесвітній день контрацепції, цільовою аудиторією якої є люди репродуктивного віку. Контрацепція - це використання різних методів, за допомогою яких можливе попередження небажаної вагітності.

Детальніше...

У всьому світі відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги. Він проводиться в багатьох країнах щорічно в другу суботу вересня, починаючи з 2000 року, а ініціаторами проведення свята виступили національні організації - члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Детальніше...

День незалежності України - державне свято, що відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною радою УРСР «Акта проголошення незалежності України», підтвердженого всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року. Ця визначна дата започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його демократичні прагнення до національного відродження, економічного зростання та культурного піднесення.

Детальніше...

Рак грудної залози - найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Щороку понад півмільйона жінок у всьому світі помирає через цю недугу. Однак хворіють на рак грудей не лише жінки, а й чоловіки. Кожного тижня близько 110 українців помирає від раку грудної залози.

Детальніше...

Щорічно 10 вересня Всесвітня організація охорони здоров'я, за підтримки Міжнародної асоціації по запобіганню самогубствам, проводить Всесвітній день запобігання самогубствам з метою зміцнення прихильності і заохочення діяльності щодо запобігання самогубств у всьому світі.

Детальніше...

В закладах охорони здоров’я м. Запоріжжя, що надають медичну допомогу матерям та дітям, пройшов Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування: «Захист грудного вигодовування: спільна відповідальність».

Детальніше...

Хвороба Альцгеймера - це хронічне захворювання нервової системи, яке вперше було описано лікарем Алоїсом Альцгеймером в 1906 році. Хвороба отримала свою назву по його імені. Захворювання викликає повільне ушкодження нейронів і відмирання тканин мозку.

Детальніше...

8 вересня світова медична громадськість відзначає Всесвітній день фізичного терапевта (фахівця з фізичної реабілітації). Реабілітація має ключову роль в підтримці здоров'я і відновлення людей, які втратили рухові функції внаслідок травм або хвороб.

Детальніше...

Хірургія, як і взагалі медицина, - найдавніше ремесло. Ще в кам'яному віці люди самостійно намагались лікувати себе, в тому числі і з допомогою внутрішнього проникнення. Операції, більш-менш адекватні сучасним, зафіксовані в XVI столітті. Тоді роль хірургів виконували цирульники, а основною проблемою була біль, яка супроводжує будь-яке хірургічне втручання, завжди пов'язане з кров'ю. Це питання не могли вирішити до середини XIX століття.

Детальніше...

Міжнародний день краси – всесвітнє свято, що відзначається щорічно 9 вересня. Це професійне свято для косметологів, пластичних хірургів, виробників косметики і взагалі всіх людей, чия діяльність, так чи інакше, пов’язана з красою.

Детальніше...

З 4 серпня 2021 року розпочав свою роботу ще один центр масової  вакцинації проти COVID-19, розташований на 2-му поверсі ТЦ «АМСТОР» за адресою: м.Запоріжжя, вул. Перемоги, 64.

У проведенні вакцинальної кампанії від гострої респіраторної хвороби COVID-19 задіяно 8 центрів первинної медико-санітарної допомоги, в яких працює 8 пунктів щеплення та 21 мобільна бригада.

Детальніше...

День фармацевтичного працівника встановлений Указом Президента України № 1128/99 від 7 вересня 1999 року. У третю суботу вересня в Україні понад 350 тисяч представників цієї галузі святкують своє професійне свято. Не виключено, що коли-небудь буде заснований і Всесвітній день фармацевта.

Детальніше...

У 2010р. Всесвітня асоціація сексуального здоров'я (WAS ), яка працює з 1978 р., оголосила 4 вересня Міжнародним днем сексуального здоров'я. Ця організація поєднує тисячі міжнародних, регіональних, національних лікарів-сексологів більш ніж 50 країн світу.

Детальніше...

28 липня за ініціативою світового Альянсу з проблем гепатиту проводиться Всесвітній день боротьби з гепатитом. Мета цих заходів – підвищення обізнаності громадськості щодо симптомів, методів діагностики, лікування та профілактики гепатитів, а також привернення уваги урядових та неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з цією хворобою.

Детальніше...

Трансфузіологія - це розділ медицини, що вивчає питання трансфузії (змішування) біологічних рідин і замінюючих їх рідин організмів, зокрема крові та її компонентів, груп крові і групових антигенів (вивчається в гемотрансфузіологіі), лімфи, а також проблеми сумісності і несумісності, пост-трансфузійних реакцій , їх профілактики та лікування.

Детальніше...

Хімічна речовина ДНК, про який знає будь-який сучасний школяр, довгий час сприймалося вченими, як акумулятор фосфору в організмі, а про решту функцій стало відомо набагато пізніше. Вперше ДНК була ідентифікована в 1868 році Іоганном Фрідріхом Мішер і отримала назву нуклеін, а пізніше - нуклеїнова кислота.

Детальніше...

В Україні зростає отруйна багаторічна рослина борщівник Сосновського, період цвітіння у якої припадає на літо, а поширений бур'ян майже по всій території країни. Небезпека її серйозна - в деяких випадках контакт з рослиною може стати фатальним.

Як виглядає і де росте борщівник?

Детальніше...

Провали в пам'яті можуть стати серйозною проблемою для людини, що живе повним життям. Ви раптом перестаєте контролювати свій власний розум. Погана пам'ять стає справжнім ворогом, заважаючи людині нормально існувати. Що ж робити, якщо короткочасні провали в пам'яті стали для вас звичним явищем?

Детальніше...