ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

17 травня, починаючи з 1997 року, відзначають своє професійне свято пульмонологи - лікарі, які спеціалізуються в діагностиці та лікуванні захворювань дихальної системи нашого організму. Хвороби органів дихання залишаються найбільш розповсюдженими в Україні, саме тому цей день є важливим як для лікарів-пульмонологів, так і для хворих людей.

Всесвітній день пульмонолога є приводом не тільки привітати лікарів цієї чудової спеціальності, а й нагадати громадськості про необхідність профілактичних оглядів дихальної системи і підвищити обізнаність суспільства про небезпеку  захворювань органів дихання.

Кожен день через наші легені проходить близько 10 тис. літрів повітря, в середньому - це 20-25 тис. вдихів і видихів. Легені постачають всі тканини нашого організму киснем, виводять вуглекислий газ і інші продукти обміну речовин. Проблеми з дихальною системою можуть не тільки значно знизити працездатність і якість життя, але і несуть смертельну загрозу людині. Тому, вкрай важливо стежити за станом органів дихання і вчасно звертатися за допомогою до лікаря.

У закладах охорони здоров’я міста функціонує 3 пульмонологічних відділення, спрямованих на лікування виявленої патології органів дихання (в КНП «Міська лікарня №1» ЗМР на 30 ліжок, в КНП «Міська лікарня №9» Запорізької міської ради на 50 ліжок; в КУ «6-а міська клінічна лікарня» на 50 ліжок); одне відділення торакальної хірургії (КНП «Міська лікарня екстренної та швидкої медичної допомоги» Запорізької міської ради на 50 ліжок), 5 пульмонолічних кабінетів (КНП «Міська лікарня №3» ЗМР, КУ «6-а міська клінічна лікарня», КНП «Міська лікарня №8» ЗМР, КНП «Міська лікарня №9» Запорізької міської ради, КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР). В умовах стаціонару та амбулаторій медичну допомогу надають 11 лікарів – пульмонологів. В закладах охорони здоров’я міста на кінець 2018 року зареєстровано 16730 відвідувань дорослими лікарів-пульмонологів, дітьми – 1035.

Пульмонологи лікують пневмонії будь-якого походження, гострі абсцеси легень, хронічні обструктивні захворювання легенів (ХОЗЛ), бронхіальну астму, хронічні гнійні захворювання легень, дисеміновані процеси в легенях, муковісцидоз, пороки розвитку легенів, плеврити, хронічний кашель…

Виділяють 6 основних симптомів, які повинні насторожити і спонукати записатися на прийом до лікаря: постійний кашель, особливо мокрий; відчуття нестачі повітря і напади задухи; задишка, яка виникає і при фізичних навантаженнях і без них; часті гострі респіраторні вірусні інфекції (більше 3-х разів на рік); шкідливі умови роботи (пил, хімікати, плісневі гриби); алергічний риніт.

Важливо пам'ятати, що в наш час навіть найтяжчі хвороби дихальної системи піддаються лікуванню. Головне - вчасно звернутися до сімейного лікаря, який при необхідності направить до кваліфікованого лікаря-пульмонолога.

Департамент охорони здоров’я міської ради вітає лікарів-пульмонологів з професійним святом. Міцного Вам здоров'я, успіхів у медичній практиці, благополуччя, натхнення та реалізації всіх намічених цілей. Нехай вам і вашим пацієнтам завжди дихається легко!