ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

В 2008 році Світовий альянс ВООЗ запровадив Міжнародний день боротьби з гепатитом. Щорічні заходи, присвячені цьому дню проводяться 19 травня. Мета заходів – підвищення обізнаності громадськості про методи діагностики, профілактики та лікування гепатитів, особливо групи В і С, а також привернення уваги урядів і неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з гепатитом В і С.

Вірусні гепатити - це група дуже розповсюджених небезпечних захворювань, що вражають печінку людини. Захворювання починається поступово, протікає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит ще називають «ласкавий вбивця». Саме гепатит є основною причиною цирозу і раку печінки. В середньому, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C, ця статистика перевищує показники за кількістю ВІЛ-інфікованих або хворих на рак. Україна входить до двадцятки країн, де зосереджено 70 відсотків світової захворюваності на вірусний гепатит «С».

Протягом 2018 року в місті Запоріжжя зареєстровано 2168 випадків захворювань на вірусні гепатити В і С, показник поширеності складає 29,2 на 10 тис. населення, зареєстрована тенденція до зростання показників захворюваності.

Вищенаведені дані мають насторожувати людей в плані небезпеки зараження вірусними гепатитами. Вакцина проти гепатиту В доступна в світі з 1982 року, ефективна на 95%. ВООЗ рекомендовано проводити щеплення всім новонародженим, навіть у країнах з низьким рівнем захворюваності. На сьогодні понад 140 країн світу включили вакцинацію проти гепатиту В до своїх Національних календарів щеплень, в тому числі з 2000 року – і наша країна. Медичні заклади міста вакциною проти гепатиту В забезпечені в достатній кількості. Щеплення проти вірусного гепатиту А проводиться на базі приватних кабінетів щеплень за власні кошти громадян. Профілактика його потребує дотримання санітарно-гігієнічних правил поведінки в побуті та на об’єктах епідемічного ризику. Гепатит С – найбільш важка форма вірусного гепатиту, яку називають ще посттрансфузійним гепатитом. Вірус гепатиту С має близько 100 підтипів, тому вакцини проти нього не існує.

Проблемою вірусних гепатитів в м. Запоріжжя займаються 12 кабінетів інфекційних захворювань (9 дорослих та 3 дитячих), де працюють 17 лікарів-інфекціоністів (з них 6 дитячих). Консультування хворих на хронічні вірусні гепатити з призначенням противірусної терапії здійснюється у гепатологічному центрі КУ «Обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР (б.Гвардійський, 142).

Профілактикою гепатитів є дотримання правил особистої гігієни; вживання в їжу тільки вимитих овочів і фруктів; використання одноразових шприців і стерильних рукавичок при виконанні будь-яких ін'єкцій; використання методів бар'єрної контрацепції при випадкових статевих контактах; виконання профілактичної вакцинації за рекомендацією лікаря.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує, що при своєчасній діагностиці та лікуванні з цією хворобою можна успішно боротися.