ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно 20 травня лікарі всього світу, які спеціалізуються в травматології та ортопедії, відзначають своє професійне свято.

Травматологія (від грец. trauma – ушкодження, logos – вчення) — це не вузьке поняття обмежене рамками лікування травм опорно-рухового апарату, а широкий комплекс науково обґрунтованих теоретичних, практичних і організаційних положень, що охоплюють питання патології, клініки і лікування постраждалих.

Витоки травматології виходять із стародавніх часів. Неминучості травм та поранень у всі часи і в усіх народів спонукала до розвитку травматології. Результати лікування переломів кісток були відомі десятки тисяч років тому, про це свідчать археологічні знахідки. Про мистецтво лікування переломів свідчать також знахідки мумій за 2500 років до н.е. Вже тоді переломи лікували, дотримуючись принципів іммобілізації відломків кісток. У IV ст. до н.е. виклав свої знання з медицини Гіппократ. В його трактатах викладена симптоматика і методи лікування вивихів і переломів. Багато з цих методів в подальшому стали прототипами різних апаратів, а метод вправлення вивихів по Гіппократу не втратив своєї цінності і сьогодні.

Сучасна травматологічна наука стрімко розвивається. Сьогодні в арсеналі лікарів-травматологів є засоби, які дозволяють врятувати хворого та швидко повернути його до звичного життя. Гіпс і скальпель дедалі частіше поступаються новим методикам – малоінвазивним, ендоскопічним, мікрохірургічним. З'являються біологічно інертні імплантати, в діагностиці і лікуванні використовуються комп’ютерні технології. Багато залежить і від спеціалістів. Травматологи кожен день стикаються з безліччю травм своїх пацієнтів, іноді трапляються дуже складні і важкі випадки, але завжди можна розраховувати на їхній досвід і компетентність. Готовність лікарів-травматологів прийти на допомогу зберігає життя і здоров’я при найрізноманітніших пошкодженнях.

В закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя працює 71 кваліфікований ортопед-травматолог, з них - 2 дитячих.

Отримати стаціонарну кваліфіковану допомогу лікаря травматолога-ортопеда можна в травматолого-ортопедичному відділенні КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, яке розраховане на 90 ліжок; у відділенні травматології з ліжками політравми, що розраховане на 70 ліжок КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР.

В КНП «Міська лікарня №9» ЗМР та КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР цілодобово працюють травматологічні пункти, в яких цілодобово отримують безоплатну медичну допомогу мешканці міста. За 2018 рік в травматологічному пункті  КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР надано допомогу  24097 пацієнтам, в травматолічному пункті                    КНП  «Міська лікарня №9» Запорізької міської ради – 17496 пацієнтам. З бюджету міста на проведення рентгенівських досліджень, накладання гіпсових пов’язок та знеболення  виділено близько 2,8 млн. грн. (2784,6 тис.грн).

Також для надання допомоги можна звертатися в травматологічні кабінети за місцем проживання. Вони знаходяться в КНП «Міська дитяча лікарня №1» ЗМР, КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР, КНП «Міська лікарня № 1» ЗМР, КНП «Міська лікарня №3» ЗМР, КНП «Міська лікарня №4» ЗМР, КУ «6-а міська клінічна лікарня», КНП «Міська лікарня №7» ЗМР, КНП «Міська лікарня №8» ЗМР, КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, в КНП «Міська лікарня №10» ЗМР.

У цей святковий день Департамент охорони здоров'я міської ради приєднується до численних привітань лікарям-травматологам та бажає від щирого серця, щоб ваша сумлінна праця увінчалася шаною, а тепло людської вдячності зігрівало вас і додавало сили та енергії. Здоров’я, миру, успіхів, злагоди, благополуччя.

Зі святом Вас!