ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

29 травня відзначається Всесвітній день здорового травлення (World Digestive Health Day), заснований в день прийняття Статуту Всесвітньої організації гастроентерологів, ВОГ (World Gastroenterology Organisation, WGO) в 1958 році.

Ініціюючи щорічне проведення цього Дня, гастроентерологи усього світу намагалися звернути увагу суспільства на проблеми порушення травлення у людини, зростання числа цих проблем, а також зростання кількості людей з подібними проблемами. Висвітлення цих питань, а також пошуки ефективних методів профілактики і лікування порушень і захворювань системи травлення – основне завдання Всесвітньої організації гастроентерологів.

Система травлення має життєво важливе значення в підтримці здорового і активного способу життя. Шлунково-кишковий тракт містить 80% імунної системи. Кожен день разом з їжею в систему травлення потрапляє кілька мільярдів бактерій, тому так важливо стежити за тим, щоб ця система працювала без збоїв.

Шлунково-кишковий тракт є найбільш складною біологічною системою. І в разі її пошкодження можуть виникнути дуже серйозні проблеми. Наслідками порушення процесу травлення для людини стають ожиріння, порушення обміну речовин, захворювання шлунково-кишкового тракту: печія, гастрит, виразкова хвороба та ін. Основним засобом захистити себе від цих захворювань стають методи профілактики, рекомендовані гастроентерологами і дієтологами. Серед них на перше місце висуваються: відмова від шкідливих звичок, фізична активність, боротьба зі стресовими станами, режим і раціон харчування.

У раціоні харчування рекомендується обмеження прийому жирних, смажених, копчених, гострих, солоних і маринованих страв, відмова від вживання алкоголю і газованих напоїв. Перевагу варто віддати стравам, які приготовані на пару, відвареній їжі, свіжим фруктам, зерновим продуктам. Не варто «мучити» себе і дієтами, що виключають з раціону харчування багато продуктів. Це порушує збалансованість харчування і призводить до негативних наслідків. Дотримання дієти необхідно тільки за призначенням лікаря. Для консультування та подальшого лікування необхідно звертатися до сімейного лікаря. В закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя функціонує 6 гастроентерологічних кабінетів та стаціонарні відділення в КУ «6-а міська клінічна лікарня» і КНП «Міська лікарня №9» Запорізької міської ради.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: харчування людини повинно бути регулярним, різноманітним, повноцінним і збалансованим. Таке харчування убезпечить людину від багатьох захворювань і страждань, а активний спосіб життя, помірне фізичне навантаження і відмова від шкідливих звичок допоможуть зробити життя повноцінним і яскравим.