ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день боротьби проти бронхіальної астми був заснований за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я і відзначається щорічно 30 травня спільно з Всесвітнім днем хворого на алергію.Бронхіальна астма та алергія тісно взаємопов’язані між собою. Часто бронхіальна астма є наслідком алергічного захворювання.

Мета заходів, що проводяться в цей день – залучення уваги громадськості до проблем астми та алергії. Алергічні захворювання (полінози, кропив’янка, алергічний риніт, дерматит, лікарська та харчова алергія) мають тенденцію до зростання, найбільш поширені в мегаполісах.

У 2018 році до лікарів-алергологів міста Запоріжжя звернулось близько 5 тис. осіб з бронхіальною астмою, біля 1,5 тис. з алергічним ринітом. На кінець 2018 року знаходиться під диспансерним наглядом  хворих на бронхіальну астму 3032, із них дітей – 998; з алергічним ринітом – 261, із них дітей – 63 особи; з атопічним дерматитом – 254 пцієнта.

Алергія – це гостра нетипова реакція імунної системи на різноманітні чужорідні речовини. Такими речовинами (алергенами) можуть бути пилок рослин (амброзія, кульбаба, береза, тополиний пух та ін.), шерсть тварин, побутова хімія та косметика; харчові продукти (яйця, молоко, злаки, кунжут, горіхи, мед), лікарські препарати, речовини, що виділяються при укусах комах, грибок та пліснява в приміщеннях, які виділяють в повітря десятки та сотні спор – саме вони є причиною розвитку цілого ряду захворювань, які важко піддаються лікуванню: алергія різних видів, брнхіальна астма; хронічні захворювання дихальних шляхів; головний біль, втома; зниження імунітету.

Алергічна реакція може проявляється як алергічний риніт, сльозотеча (кон'юнктивіт), бронхіальна астма, шкірні реакції, кропив'янка (свербіж, висип тощо), набряк Квінке, анафілактичний шок.

Бронхіальна астма – хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, яке характеризується зворотньою бронхіальною обструкцією і гіперактивністю бронхів внаслідок підвищеної чутливості до алергенів. Бронхіальна астма проявляється нападами ядухи, переважно ввечері та вночі; кашлем; важким диханням з утрудненим видихом зі свистом, що чути на відстані; відчуттям нестачі повітря та стиснення в грудній клітці.

Найважливішим принципом лікування є усунення симптомів, профілактика ускладнень, контроль над захворюванням.

В закладах охорони здоров’я м.Запоріжжя допомогу населенню надають 7 лікарів-алергологів, кабінети функціонують на базі КУ «6-а міська клінічна лікарня» та КНП«Міська лікарня №8», КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР. Для дитячого населення функціонує стаціонарне відділення на 30 ліжок в КНП «Міська дитяча лікарня №5» Запорізької міської ради.

Щоб вберегти себе від хвороби, варто уникати тих продуктів харчування, ліків та інших речовин, на які виникає алергія.

Найважливіші поради особам, які страждають на алергію: не тримайте домашніх тварин в квартирі, робіть щоденне вологе прибирання оселі, завжди майте при собі спеціальну картку, де вказано на які саме ліки у вас алергія, уникайте стресів, що сприяють ослабленню імунної системи, а значить і прояву алергічної реакції. Якщо ви страждаєте на алергію під час цвітіння амброзії намагайтеся виїхати до іншої кліматичної зони; відмовтеся від прогулянок на природі вранці та вдень, коли дерева і рослини виділяють найбільшу кількість пилку; не виходьте з будівель у спеку та вітряну погоду; вішайте на вікна марлеві сітки, постійно зволожуйте їх водою та міняйте кілька разів на день; користуйтеся на вулиці сонцезахисними окулярами; після повернення додому прийміть душ, промийте ніс та очі.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує про те, що своєчасна діагностика і терапія можуть допомогти контролювати перебіг астми, алергії і дати можливість жити повноцінним життям.