ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день здорового харчування відзначається з 2011 року у 50 країнах світу. За даними ВООЗ, здоров’я людини на 70% залежить від того, що вона їсть. Науково доведено, що нераціональне харчування суттєво впливає на тривалість життя людини та призводить до виникнення та розвитку неінфекційних захворювань: серцево-судинних, онкологічних, порушення обміну речовин.

День здорового харчування і відмови від надмірностей у їжі – це спроба змінити укорінений в сучасному суспільстві культ безвідповідального ставлення людини до себе. Зміцнення здоров’я населення, попередження захворювань, збільшення тривалості активного та працездатного віку і заохочення щодо здорового способу життя шляхом об’єднання зусиль усього суспільства, – саме такі завдання стали головним викликом для системи охорони здоров’я в Україні.

За оцінками лікарів, до 90% усіх існуючих захворювань беруть свій початок від неправильного харчування і пов’язаного з ним порушення роботи органів травлення. Надмірності у їжі створюють несприятливі умови для роботи практично всіх систем внутрішніх органів та призводять до ожиріння. Ожиріння – хронічне, багатопричинне й багатофакторне захворювання, яке характеризується надмірним накопиченням жиру в організмі людей, при цьому часто розвиваються супутні захворювання – артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, порушуються функції ендокринної системи. Основними причинами ожиріння є висококалорійна їжа, яка переважає добові енергетичні витрати, надмірний вміст жирів у раціоні та низький рівень фізичної активності на фоні генетичної схильності.

Раціон будь-якої людини повинен бути обов'язково збалансований по основних елементах: білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінералів, а також задовольняти потреби суб'єкта в речовинах залежно від характеру його діяльності і кількості енергії, що витрачається. Для здорового та збалансованого харчування фахівці рекомендують виключити з меню висококалорійні продукти; овочі та фрукти повинні становити основну частину прийому їжі; віддавайте перевагу цільнозерновим продуктам: цільні і неочищені зернові – ячмінь, зерна пшениці, вівсянка, гречка, неочищений рис і продукти, виготовлені з них; обирайте корисні рослинні олії, такі як оливкова, рапсова, кукурудзяна, соняшникова; пийте достатньо рідини. Будьте активні – активність важлива для контролю ваги.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує про необхідність здорового способу життя, зниження добової калорійності їжі, стійкого, довготривалого й постійного зменшення маси тіла.