ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

4 червня у всьому світі відзначають Міжнародний день боротьби з одним із найпоширеніших захворювань – карієсом.

Карієс - патологічний процес, що виявляється після прорізування зубів, викликається мікроорганізмами, які знаходяться на поверхні зубів та продуктами їх життєдіяльності і при цьому відбувається демінералізація та розм'якшення твердих тканин з наступним утворенням порожнини. Характеризується тотальним руйнуванням зубів у людини від дрібної плями до повної чорноти. Він загрожує і дорослим, і малим. Молочні зуби треба також  лікувати, щоб постійні зуби сформувалися здоровими і був правильний прикус. Це захворювання розповсюджується в усьому світі. Карієс становить 70% усіх захворювань ротової порожнини. Небезпечний не стільки карієс, як його ускладнення. Основні симптоми карієсу: зміна кольору і структури тканин; каріозні порожнини; поразка дентину; підвищення чутливості зубів; неприємні відчуття під час жування; зубний біль; неприємний запах з ротової порожнини.

Профілактика карієсу: регулярний догляд за порожниною рота (чистити зуби бажано після кожного прийому їжі, або мінімум два рази на день); проведення корекції харчування, особливо для вагітних (обмежити вживання легких вуглеводних продуктів - солодощів, борошняних виробів, солодких газованих напоїв, після солодкої їжі обов'язково треба прополоскати водою ротову порожнину або з'їсти яблуко); за призначеннями лікаря для зміцнення зубів приймати препарати фтору, кальцію; проходити профілактичний огляд у стоматолога не рідше 1 разу на 6 місяців, а не відвідувати лікаря лише тоді, коли з'явилися проблеми; при необхідності проводити герметизацію фісур і сліпих ямок, де найбільш часто може утворюватися карієс; проводити професійну чистку зубів не рідше 1 разу в 6 місяців.

В місті функціонує 6 стоматологічних поліклінік, де допоможуть дітям та дорослим  зберегти зуби здоровими і красивими.

Департамент охорони здоров’я радить всім мешканцям міста привчатися до регулярних оглядових візитів, уникати шкідливих для зубів звичок. Здорові зуби – це чарівна посмішка та запорука гарного настрою.