ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

11.06.2019 відбувся робочий візит міського голови Буряка В.В., заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І. та директора департаменту охорони здоров’я міської ради Ушакової В.В. до КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР, під час якого директор КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР  Івченко Д.В. розповів про роботу лікарні та презентував сучасне медичне обладнання.

КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР функціонує з 1965 року, надає цілодобову невідкладну медичну допомогу мешканцям міста Запоріжжя та Запорізької області. Стаціонарну допомогу у лікарні отримують понад 20 тис. пацієнтів щороку. На рік проводиться майже 11,5 тис. оперативних втручань, цілодобовий травматологічний пункт обслуговує близько 24 тисяч пацієнтів.

Колектив лікарні налічує 1391 працівника, з них 293 лікаря, в тому числі 5 Заслужених лікарів України, 479 медичних сестер.

Стаціонар має 760 ліжок, крім того 60 ліжок інтенсивної терапії – це 6 відділень і постів реанімації та інтенсивної терапії. В лікарні функціонують відділення - хірургічні, урологічне, кардіологічне, травматологічне, єдине в місті нейрохірургічне, єдині в області – торакальне, щелепно-лицьової хірургії, опікове. Лікарня має потужні клініко-діагностичну лабораторію, рентгенологічне відділення, ендоскопічне відділення, відділення трансфузіології із заготівлею крові, цілодобовий травматологічний пункт та ін. Розгорнуто 10 операційних блоків на                           19 столів.

Протягом 2016-2018 років придбано діагностичного та лікувального медичного обладнання на суму понад 46 млн. грн. (комп’ютерний томограф, ендоскопічна техніка, обладнання для малоінвазивних операцій в урології, 3 рентгенодіагностичні системи, 30 моніторів пацієнта, 16 сучасних апаратів штучної вентиляції легень, 10 дефібриляторів тощо).

В 2019 році планується придбати ангіографічну систему, цифровий рентгенапарат на 2 робочих місця, С-дугу для оснащення травматологічної операційної на загальну суму більше 30 млн.грн.

Серцево-судинні та судинно-мозкові захворювання залишаються лідерами по причинам захворюваності, інвалідизації та смертності в Україні і в м. Запоріжжя.

Для того, щоб відповідати європейським стандартам діагностики та лікування цих соціально значущих захворювань необхідно придбання сучасного ангіографа, що дозволить врятувати життя і здоров’я пацієнтам з інфарктом міокарду, виконавши коронарографію і стентування артерій серця, діагностувати ураження церебральних судин, які є причинами розвитку інсультів.

За допомогою ангіографії можливо діагностувати також патологію судин черевної порожнини, малого тазу, кінцівок і проводити малоінвазивні втручання на магістральних артеріях різної локалізації в урології, нейрохірургії, хірургії, гінекології, торакальній хірургії та інш.

Наразі тривають підготовчі роботи до встановлення ангіографічного обладнання, яке очікується в жовтні. Сучасне обладнання планується встановити в приміщенні фізіотерапевтичного відділення площею 108 кв.м, де необхідно провести ремонтні роботи. Проект вартістю 213 тис.грн. наразі знаходиться на експертизі, на проведення ремонтних робіт виділено 2,62 млн.грн., які планується завершити в серпні-вересні п.р.