ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день донора крові - міжнародний день, який щорічно відзначається 14 червня.

П’ятдесят восьма сесія Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, відзначаючи позитивний ефект проведення у 2004 році в цілях сприяння добровільному і безкоштовному донорству крові, прийняла 23 травня 2005 року резолюцію про проведення Всесвітнього дня донора крові. У цей день в 1868 році народився Карл Ліндштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини. Мета проведення Всесвітнього дня донора крові – вшанування людей, що добровільно здають кров, а також стимулювання людей до здорового способу життя. Девіз цього Дня в 2019 році – «Безпечна кров для всіх».

Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Щоб підтримувати достатні запаси крові для всіх пацієнтів, які потребують переливання, у м. Запоріжжя функціонують відділення трансфузіології в КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Запорізької міської ради та в КНП «Міська лікарня №9» Запорізької міської ради, де можна здати кров. За один забір беруть у середньому 450мл – це 6-8% від загальної маси тіла дорослої людини. Цільну кров рекомендують здавати не частіше 4-5 разів на рік. Повністю склад крові відновлюється упродовж місяця. Щоб відновлення відбулося швидше, необхідно пити багато рідини, включити до раціону білок.

У відділеннях трансфузіології міста Запоріжжя у 2018 році здали кров 4032 особи, заготовлено більше 2250 літрів крові, здійснено кроводач та плазмодач (донацій) – 4490. За 4 місяці 2019 року – 1664 осіб стали добровільними безоплатними донорами, донацій проведено1693; заготовлено майже 848 літрів крові. Проведено трансфузій 30245 реципієнтам, з них перелито компонентів крові – 2807 літрів, препаратів крові – 333 літри, кровозамінників – 16454 літри.

Стати донором може будь-яка здорова особа у віці від 18 до 60 років і вагою не менше 45 кілограмів. Регулярна здача крові йде на користь і самій людині – запускається процес оновлення організму, стимулюється імунітет. Донору проводиться безкоштовне обстеження, після здачі крові передбачено звільнення від роботи або навчання.

Пам'ятайте: ваша кров може врятувати не тільки чиєсь здоров'я, а й життя.

Департамент охорони здоров'я міської ради щиро вітає всіх донорів та закликає мешканців міста підтримати Всесвітній день донора крові. Поділіться життям – здайте кров,подаруйте людям надію на порятунок, бо життя людини – найвище благо на землі, а його порятунок – найвища честь для тих, хто долучаються до цього.