ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Генеральна Асамблея ООН проголосила 13 червня Міжнародним днем поширення інформації про альбінізм, починаючи з 2015 року.  

Альбінізм (від лат. albus - білий) — природжена відсутність пігменту, який додає забарвлення шкірі, волоссю, райдужній і пігментній оболонкам ока. В основі захворювання лежить нездатність меланоцитів утворювати меланін – особливу речовину, від якої залежить забарвлення тканин. Альбінізм відомий з давніх часів (описаний в Давній Греції та Римі) та може спостерігатися тільки у тих осіб, обоє батьків яких мають відповідний ген, при цьому ймовірність народження дитини-альбіноса при кожній вагітності складає 25 %.

За статистикою, в світі носієм гену альбінізму є одна людина з 17 000. У деяких областях світу альбінізм більш поширений, наприклад, в деяких частинах Африки він зустрічається у 1 з 3000 людей. Виділяють тотальний, неповний і частковий альбінізм. Вітіліго – ще один шкірний розлад, пов’язаний з альбінізмом, при якому тільки окремі ділянки шкіри втрачають пігмент. У людей з альбінізмом часто спостерігається одне або кілька порушень зору: поганий зір, ністагм (мимовільний рух очей), фотобоязнь (чутливість до світла). Одна з найбільших небезпек для них – це рак шкіри. Він легше розвивається від сонячної радіації через незахищеність пігментами.

Альбінізм досі неправильно розуміють як у соціальному плані, так і в медичному. Люди з альбінізмом стикаються з численними формами дискримінації по всьому світу. Нерідко зовнішній вигляд цих людей стає об'єктом глузувань і помилкових уявлень, сформованих під впливом забобонів. Все це сприяє маргіналізації та соціальній ізоляції даних осіб. Ці вікові уявлення і міфи закладені в культурних традиціях та звичаях у всьому світі, тому в 2013 році Рада з прав людини ООН ухвалила резолюцію, яка закликає держави вживати дієві заходи для ліквідації будь-яких видів дискримінації людей, які страждають на альбінізм. А також ініціювати проведення заходів у сфері освіти та підвищення інформованості громадськості про це захворювання.