ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

14.06.2019 з нагоди Всесвітнього дня донора відбувся візит директора департаменту охорони здоров’я міської ради Ушакової В.В. до КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР. Директор КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР Івченко Д.В. розповів про роботу відділення трансфузіології із заготівлею крові.

З метою забезпечення потреб лікарні препаратами крові працює відділення трансфузіології із заготівлею крові, засноване у 1984 році. У складі відділення функціонують приміщення для прийому донорів, обстеження заготовленої крові, цілодобової видачі компонентів та препаратів крові.

Об’єм заготівлі крові у відділенні становить від 1000 до 1500 л на рік, плазми методом плазмаферезу (первинного фракціонування) - 500 л на рік.

Діяльність відділення ведеться за двома напрямками: виробнича та клінічна трансфузіологія.

Виробнича трансфузіологія забезпечує агітацію та пропаганду донорства, облік і медичне спостереження донорів, заготівлю, переробку крові на компоненти, забезпечення лікарні компонентами та препаратами крові. Напрямок клінічної трансфузіології забезпечує  інфекційну та імунологічну сертифікацію крові донорів, контроль за проведенням трансфузійної терапії в стаціонарних відділеннях закладу та виконання вимог Інструкції з переливання компонентів і препаратів крові, консультативну та лікувальну допомогу в разі виникнення посттрансфузійних ускладнень, впровадження альтернативних кровозберігаючих технологій.

19.09.2012 на засіданні Ліцензійної комітету Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань було прийнято рішення про видачу Лікарні ліцензії за окремим видом господарської діяльності «Переробка донорської крові та її компонентів, виробництво з них препаратів, крім діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини».

У відділенні трансфузіології виробляються такі компоненти крові: еритроцити, еритроцити у додатковому розчині, еритроцити збіднені на лейкоцити, еритроцити відмиті, еритроцити з видаленим лейкотромбошаром, плазма заморожена карантинізована.

З метою покращення роботи відділення на початку 2019 року було придбане нове холодильне обладнання (Dometic ME 605) для зберігання плазми крові  вартістю 28,5 тис.грн.

У 2018 році відділенням прийнято 3387донорів, заготовлено 1607,1 л консервованої крові, 730,8 л плазми (в т.ч. методом плазмаферезу – 106,8), 4 дози аутокрові для хворих. За 5 місяців 2019 року прийнято 1587 донорів, заготовлено 807,5 л консервованої крові, 341 л плазми, (методом плазмаферезу – 48,4 л), 6 доз аутокрові.

Відділення трансфузіології здатне на 100% забезпечити потребу в компонентах крові не тільки КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР, а й інші лікарні  м. Запоріжжя.

Директор департаменту охорони здоров’я міської ради Ушакова В.В. взяла участь в  акції, присвяченої Всесвітньому дню донора та здала кров.

До участі у акції приєдналися фахівці департаменту охорони здоров’я міської ради та керівники закладів охорони здоров’я міста.

Департамент охорони здоров'я міської ради закликає мешканців міста підтримати Всесвітній день донора крові. Поділіться життям - здайте кров!