ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради нагадує: аби уникнути перегріву у спекотну погоду слід дотримуватись деяких правил.

Уникати перегрівання та сонячних опіків. Якщо ви на відпочинку, грітися під сонечком можна зранку до 11-ї години і після 16-ї. Засмагати треба без фанатизму, поступово збільшуючи час перебування на пляжі. У перший день не засмагайте більше 10–15 хвилин. Якщо ви отримаєте опіки, в жодному разі не можна користуватися жирними кремами чи оліями – вони аж ніяк не сприяють загоєнню сонячних опіків і навіть можуть погіршити ситуацію.

Різниця між температурою повітря на вулиці та в приміщенні не має перевищувати 10° С. Тобто, якщо на дворі +30° С, то не треба встановлювати кондиціонер на +17° С – від такого перепаду температури організм страждатиме. Те саме стосується й прохолодного душу – зробіть воду на 10 градусів прохолоднішою, ніж температура тіла.

У спеку, на пляжі, під сонцем не вживати алкоголь. Він стимулює роботу серцево-судинної системи, а це негативно відбивається на концентрації уваги та загальному самопочутті. Слабоалкогольні напої теж належать до заборонених у денний час. Ще одна пересторога – кава. Кофеїн, як і алкоголь, стимулює роботу нервової та серцево-судинної систем, тому важливо не вживати його у великих кількостях.

Пити достатньо рідини. Людина вагою 60 кг має впродовж доби випивати до 2,5 літрів рідини. Соки і солодка газована вода теж враховуються. Соки краще пити розведеними (можна додавати лід, тоді матимете помірно прохолодний напій). Період сильної спеки є особливо небезпечним для людей похилого віку. З роками поріг чутливості знижується, це стосується і відчуття спраги.

Ходити у світлому натуральному одязі, бажано – в головному уборі. Це допоможе уникнути сонячного або теплового удару. Симптоми сонячного удару такі: запаморочення, головний біль, різка слабкість, погіршення концентрації уваги. При тепловому або сонячному ударі людина може стати або дуже блідою, або почервоніти. Допомога починається з того, що постраждалому забезпечують прохолоду. Підійде приміщення з кондиціонованим повітрям, холодні компреси чи обтирання тіла льодом, навіть нетривалий холодний душ. Після цього необхідно звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу.