ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

15 липня в Україні відзначається День гінеколога - свято лікарів, які стоять на сторожі жіночого здоров'я. Гінеколог - це лікар, який займається профілактикою, діагностикою та лікуванням захворювань, характерних лише для жіночого організму, i насамперед, захворювання жіночої репродуктивної системи з урахуванням віку жінки і її індивідуальних особливостей.

Найтіснішим чином гінекологія пов'язана з акушерством, яке вивчає зміни в жіночому організмі, пов'язані з вагітністю та пологами, від моменту зачаття до кінця післяпологового періоду. Тісно гінекологiя пов'язана з хірургією та іншими галузями практичної медицини. Але сексуальне життя жінки настільки складне та має такий вплив на всi системи її організму, що гінекологія відокремилась у самостійну науку. Існує багато захворювань, притаманних лише для жіночого організму будь-якого вiку. Професійна компетенція лікарiв акушерів-гінекологiв охоплює допомогу при таких групах захворювань, як: гінекологічні захворювання запального характеру; гінекологічні захворювання, викликані порушенням ендокринної системи; гіперпластичні, дистрофічні та пухлинні захворювання в області жіночих статевих органів; порушення менструальної функції, патологічна секреція, біль, порушення сексуальної функції; спостереження під час вагітності. Лікар займається моніторингом розвитку плоду та контролює загальний стан здоров'я жінки під час вагітності. Спостереження дуже важливе протягом всього етапу виношування, під час пологів, в післяпологовий період.  Своєчасний контроль допоможе виявити патологію на ранніх стадіях, подолати її, скоректувавши і лікування, і харчування, і режим. Саме від цих фахівців, їх досвіду, знань і навичок часто залежить життя ,фізичне та психологічне  здоров'я матері і дитини, а значить і всього майбутнього покоління людства. Особлива роль відведена лікарям акушерам-гінекологам, які допомагають жінкам ставати мамами, перебуваючи поруч з жінкою в найважливіший момент – в період виношування вагітності, Крім професійних якостей акушер-гінеколог повинен володіти чуйністю, терпінням і добротою, вміти співчувати,  співпереживати. Основні функції лікаря - консультування пацієнток з будь-яких питань, які стосуються жіночого здоров’я, починаючи з народження і протягом всього життя.

            З кожним роком покращуються умови надання гінекологічної допомоги. В м. Запоріжжя акушерсько-гінекологічну допомогу жінки отримують в трьох пологових будинках та 8 жіночих консультаціях, підпорядкованих департаменту охорони здоров’я міської ради. Всі пологові будинки та майже всі жіночі консультації акредитовані на звання «Лікарня доброзичлива до дитини». Фінансування міських пологових будинків в 2019 році складає 102 млн 740 тис. грн.

В пологодопомічних закладах охорони здоров'я м. Запоріжжя працює 173 лікаря акушера-гінеколога, якими прийнято за 6 місяців 2019 року 1744 пологів. В 2018 році вони допомогли народитися 1916 хлопчикам та 1960 дівчаткам.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради  вітає всіх лікарів акушерів - гінекологів з професійним святом. Це люди, віддані своїй справі, професійно підготовлені, турботливі й уважні, готові завжди прийти на допомогу всім, хто її потребує.

Виявляючи терпіння і чуйність, віддаючи знання і часточку душі, акушери-гінекологи допомагають пацієнтам перемогти недуги і зберегти здоров'я. Нехай Ваша нелегка праця, яка повертає людям здоров’я, приносить радість та людське щастя. Бажаємо вам успішної роботи, стабільності і процвітання, мирного неба, професійних успіхів та оптимізму. Будьте здорові і щасливі.