ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Стоматологія – специфічний розділ медицини, що включає в себе ряд найважливіших моментів, безпосередньо пов’язаних з функціонуванням не тільки всієї ротової порожнини і щелеп, а й прилеглих областей: обличчя і навіть шийного відділу. Багато людей в більшості випадків називають лікаря-стоматолога дантистом.

Це поняття включає в себе зубних лікарів, хірургів, фельдшерів і техніків. Кожен окремий напрям вимагає від фахівця високої кваліфікації, гарного практичного досвіду і особливих навичок в роботі.

День зубного техніка, що відзначається фахівцями цього напрямку 25-го липня, порівняно молоде свято і є не офіційним. Воно виникло на початку 2000-х років і було підтримано в середовищі поповнення свіжими молодими кадрами штатних зуботехнічних лабораторій. Так співпало, що переважно саме в цей день багато молодих фахівців, після закінчення медичних навчальних закладів, коледжів та багатомісячної ординатури заступають на своє перше офіційне робоче місце в якості повноправного дипломованого фахівця.

На даний момент зубний технік – окрема професія в сучасній стоматології. Їх часто плутають безпосередньо зі стоматологами або зубними лікарями, але на відміну від них, зубний технік дуже рідко зустрічається з пацієнтами, тому що ця професія в основному і є чисто технічна. Її нерідко порівнюють з професіями годинникаря або ювеліра.

 Робота зубного техніка – це виготовлення як різних зубних протезів, також і протезів обличчя, щелепно-лицевих і ортодонтичних апаратів, які вже надалі безпосередньо встановлюють пацієнтам стоматологи. У своїй роботі зубні техніки використовують знання, досягнення та напрацювання в галузі хімії, фізики, математики, анатомії, комп’ютерного 3-D моделювання, і навіть слюсарну і фрезерну справу, мистецтво гравіювання.

На сьогодні у Запоріжжі функціонує 6 стоматологічних поліклінік: КНП «Стоматологічна поліклініка №1» ЗМР (вул. Сєдова, 10), КНП «Стоматологічна поліклініка №2» ЗМР (вул. Шкільна, 46), КНП «Стоматологічна поліклініка №3» ЗМР (бул. Вінтера, 22), КП «Міська стоматологічна поліклініка №5» (вул. Бочарова,12), КНП «Стоматологічна поліклініка №6» ЗМР (вул. Фільтрова,1), КНП «Стоматологічна поліклініка №7» ЗМР (вул. Чумаченка 40/8).

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради вітає всіх зубних техніків у їх професійне свято та бажає твердих професійних успіхів і яскравих досягнень, гарного настрою і бадьорості! З Днем зубного техніка Вас!