ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно 28 липня Всесвітня організація охорони здоров'я відзначає Всесвітній день боротьби з гепатитом, заснований Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я в 2010 році.

Гепатит – це запалення печінки вірусної етіології, яке характеризується значним поширенням, важким перебігом, ускладненнями з переважним ураженням печінки. Наразі вивчено і описано кілька вірусів, здатних викликати вірусний гепатит. Різні віруси і, відповідно, викликані ними гепатити прийнято позначати буквами (А, В, С, D, E ін).

Вірус гепатиту А передається при споживанні забруднених продуктів харчування, води або при прямому контакті з інфікованою людиною. У сім'ях це може відбуватися через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для членів сім'ї. Зростання захворювання припадає на літньо-осінній період. Інфікування може викликати блискавичний гепатит (гостру печінкову недостатність), який часто є смертельним. Симптоми гепатиту А можуть включати підвищену температуру, нездужання, втрату апетиту, діарею, блювоту, неприємні відчуття в животі, потемніння сечі, жовтушність шкіри і очних білків.

Майже всі люди повністю одужують від гепатиту А з довічним імунітетом.

За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров'я, 240 мільйонів людей у світі хронічно інфіковані вірусом гепатиту В. Ця вірусна інфекція передається через кров та інші рідини організму інфікованої людини, вражає печінку і здатна викликати як гостру, так і хронічну хворобу. Захворювання можна запобігти за допомогою безпечної та ефективної вакцини, яка розроблена у 1982 році.

Гепатит C – захворювання, що викликається вірусом гепатиту C. Ця вірусна інфекція передається при контакті з кров’ю інфікованої людини. У даному випадку вірус може викликати як гостру, так і хронічну інфекцію гепатиту, яка може тривати довічно. У світі від хронічної інфекції гепатиту С страждають 130-150 мільйонів чоловік, вакцини від гепатиту C не існує.

Протягом 2018 року в місті Запоріжжя зареєстровано 2168  випадків  захворювань на вірусні гепатити В і С, показник поширеності складає 29,2 на 10 тис. населення, зареєстрована тенденція до зростання показників захворюваності.

Проблемою вірусних гепатитів в м. Запоріжжя займаються 12 кабінетів інфекційних захворювань (9 дорослих та 3 дитячих), де працюють 17 лікарів-інфекціоністів (з них 6 дитячих). Консультування хворих на хронічні вірусні гепатити з призначенням противірусної терапії здійснюється у гепатологічному центрі КУ «Обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР (б. Гвардійський, 142).

Профілактикою гепатитів є дотримання правил особистої гігієни; вживання в їжу тільки вимитих овочів і фруктів; використання одноразових шприців і стерильних рукавичок при виконанні будь-яких ін'єкцій; використання методів бар'єрної контрацепції при випадкових статевих контактах; виконання  профілактичної вакцинації за рекомендацією лікаря.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує, що при своєчасній діагностиці та лікуванні з цією хворобою можна успішно боротися.