ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно в світі більше 10 мільйонів людей піддаються нападам отруйних тварин, більше 50 тисяч випадків закінчуються летально. Причому летальних результатів від укусів бджіл або ос в 3 рази більше, ніж від укусів гримучої змії. Сусідство з комарами, мошками та іншими дрібними комахами рідко буває приємним. Але річ не тільки в цьому – їх укуси здатні викликати достатньо важкі алергічні реакції.

Комарі

Через специфічні властивості слини комара, в місці його укусу утворюються невелике почервоніння, виникає свербіння, відчуття жару. Свербіння можна усунути, якщо змочити шкіру нашатирним спиртом або розчином питної соди: 1/2 чайної ложки на стакан води. Щоб уникнути укусу обробіть всі відкриті місця тіла репелентом (речовиною, що відлякує комарів) – цей засіб повинен бути обов’язково в аптечці.

Мошки

Мошки активні в жаркі сонячні дні. Їх приваблює світлий одяг та запах поту. Момент укусу мошки не відчувається, але через декілька хвилин з’являється відчуття жару, сильне свербіння, великий червоний набряк. Набряк спадає через декілька днів, а ось нестерпне свербіння може турбувати декілька тижнів. Діти звичайно розчісують місця укусу до крові та появи виразок. Численні укуси мошки можуть викликати підвищення температури і появу ознак загального отруєння. Якнайскоріше протріть шкіру нашатирним спиртом, а потім прикладіть лід.

Бджоли, оси, джмелі і шершні

Бджіл, ос і шершнів приваблює аромат квітів, солодких парфумів, фрукти, солодощі, напої та яскравий одяг. Щоб уникнути укусів цих комах необхідно: збираючись на прогулянку, одягати світлий, нейтральний одяг; проявляти обережність на ринках і в овочевих магазинах;  бути обережними в місцях скупчення комах, що жалять, не здійснювати різкі рухи, оскільки це провокує напад комах; якщо оса сіла на рукав одягу, треба просто струсити її, а не прихлопувати; ніколи не пити з носика чайника, банок і пляшок, що стояли відкриті, треба наливати напій спочатку в стакан; обтирати губи після поїдання солодощів.

Отрути бджіл, ос і джмелів викликають місцеву реакцію, при укусі кількох комах можуть діяти токсично на нервову систему, а також можуть викликати алергічні реакції у людини. Перш за все, в місці укусу виникають біль, паління, почервоніння і набряк. Крім таких місцевих реакцій можуть з’являтися і загальні: нездужання, запаморочення, нудота, болі в суглобах, підвищення температури, утруднення дихання або навіть, втрата свідомості.

Відразу ж після укусу бджоли необхідно, обережно видалити пінцетом жало з ранки, дати постраждалому антигістамінні препарати. Якщо людина знепритомніла, намагайтесь привести її у свідомість, дайте понюхати нашатирний спирт. Добре промийте місце укусу водою з милом. Зробіть пов’язку з нашатирного спирту, розведеного водою в співвідношенні 1:5. Давайте потерпілому від укусу пити багато рідини, щоб швидше нейтралізувати отруту. При високій температурі прийміть жарознижуючі засоби і викличте лікаря.

Увага! Треба терміново звернутися до лікаря, якщо оса або бджола укусила в око, губи, рот або язик, оскільки набряк в цих місцях може бути небезпечним для життя. До приїзду лікаря слід охолоджувати місце укусу.

Якщо потерпілий не приходить до тями або місце укусу все більш опухає, підвищується температура, з’являється висип, головний біль, запаморочення, проблеми з диханням – необхідно забезпечити хворому повний спокій і негайно звернутися за медичною допомогою. Така реакція організму указує на алергічну реакцію, яку можна зняти тільки у медичні установі. До прибуття лікаря необхідно забезпечити спостереження за станом хворого, при зупинці дихання і серцевої діяльності почати проведення реанімаційних заходів.