ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно в усьому світі з 01 по 07 серпня відзначають Всесвітній тиждень грудного вигодовування. Ініціатором Всесвітнього тижня виступає міжнародна організація Всесвітній Альянс за грудне вигодовування. Всеукраїнський тиждень грудного вигодовування проходить щорічно з 2001 року.

В 2019 році девіз Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування - «Розширяючи права та можливості батьків, сприяємо грудному вигодовуванню». Гендерна рівність в сфері соціального захисту батьків сприяє створенню умов для грудного вигодовування. Підтримка батьків і захист їх прав- причини, які сприяють змінам внутрішнього трудового розпорядку і законодавства, захисту інтересів батьків на робочих місцях та впровадження гендерної рівності в суспільстві.

Ціль тижня грудного вигодовування 2019 - захист і підтримка грудного вигодовування, а саме: зміни правил внутрішнього трудового розпорядку і законодавства з ціллю покращення соціального захисту батьків.; захист інтересів батьків на робочому місці; сприяння гендерній рівності і підтримці батьків в суспільстві. Діючи разом, підтримаємо батьків і забезпечимо умови для грудного вигодовування сьогодні і для майбутніх поколінь. З 2004 року в закладах системи охорони здоров’я України, де отримують медичну допомогу матері і діти, впроваджена Розширена Ініціатива ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини», що передбачає, окрім питань підтримки грудного вигодовування, впровадження сучасних перинатальних технологій в родопомічних закладах. Народження дітей в закладах охорони здоров’я, які сертифіковані Міністерством охорони здоров’я України як «Лікарня, доброзичлива до дитини»- один із найважливіших індикаторів успішності виконання програми грудного вигодовування.

 В місті Запоріжжі створено мережу «Лікарень, доброзичливих до дитини», куди відносяться пологові будинки, жіночі консультації, дитячі лікарні, в яких створено найкращі умови для успішного грудного вигодовування: 97% новонароджених знаходяться виключно на грудному вигодовуванні протягом шести місяців, що дає багато переваг для дітей грудного віку та їх матерів. Головними з них є захист дітей від шлунково-кишкових інфекцій, пневмоній, зниження малюкової смертності . Грудне вигодовування сприяє зміцненню здоров’я і благополуччю матерів, знижує ризик розвитку маткових кровотеч, раку яєчників і молочної залози.. Наукові дослідження останніх років підтверджують, що найкращого стану здоров’я і жінки, і дитини можливо досягти лише за умови надання можливості усім жінкам годувати своїх дітей виключно грудьми до 6 місяці із наступним введенням прикорму  та продовжувати грудне вигодовування на другому році життя. Партнерські пологи сприяють збільшенню виключно грудного вигодовування в перші 6 місяців життя новонародженого. Підтримці грудного вигодовування сприяють і школи відповідального батьківства, навчання в яких пройшли в м. Запоріжжі 96,5% вагітних від тих, що знаходяться під наглядом лікарів жіночих консультацій. Набирає популярності тренд годувати не ховаючись. Це дає молодим матерям потрібну мобільність, дозволяє без зайвих очей нагодувати дитину і не змінювати ритм життя.

Департамент охорони здоров’я міської ради, підтримуючи гендерну рівність батьків, як запоруку успішного грудного вигодовування та створюючи умови для грудного вигодовування сьогодні і для майбутніх поколінь, проводить різні заходи для привернення уваги населення до цієї проблеми, використовуються усі можливі методи і засоби з пропаганди грудного вигодовування та популяризації здорового способу життя. Враховуючи важливість дотримання права матері на годування дитини груддю і права дитини споживати материнське молоко в закладах міста, які надають допомогу матерям та дітям, проводяться консультування з питань грудного вигодовування на всіх етапах допологового та післяпологового спостереження, організовані семінари, конференції, круглі столи. Усі ці заходи забезпечать покращення харчування новонароджених, їх розвиток, зміцнення здоров’я, виживання малюків. Прислухайтесь до порад і нехай народження малюка стане для вас щасливою порою.