ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

«Лікарі світу за мир» – це міжнародний день, який був запропонований організацією «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі». Він відзначається в річницю страшної трагедії – дня бомбардування японського міста Хіросіма 6 серпня 1945 року.

Цей день в певному сенсі є символічним і служить нагадуванням про цю людську трагедію, про роль лікарів в боротьбі за мир і в запобіганні війни в цілому. Організація відзначає цей день своєю повсякденною роботою. Адже саме лікарі рятують людські життя. Ось уже понад 70 років, щороку 6 серпня о 8.15 ранку японське місто Хіросіма завмирає – хвилина мовчання. Склавши руки біля грудей і нахиливши голови, люди похилого віку та молоді японці, матері і діти, вчителі та чиновники – всі в ці хвилини думають про той страшний день 6 серпня 1945 року, коли на мирне місто була скинута атомна бомба.

Також у цей день проходять пам’ятні заходи в Хіросімському парку Миру, де горить вічний вогонь перед пам’ятником жертвам бомбардування з написом «Спіть спокійно – помилка не повториться». В результаті цього бомбардування були вбиті і зникли безвісти близько 200 тис. чоловік, поранені і піддалися радіоактивному опроміненню понад 160 тис. осіб, і до сих пір жертви цієї події продовжують вмирати від променевої хвороби. А ще через три дні атомна бомба з плутонієвим зарядом такої ж потужності була скинута на інше японське місто –  Нагасакі. Через 10 років після цих трагічних подій, у Хіросімі відбулася перша міжнародна конференція за заборону атомної і водневої зброї, а у 1985 році південна частина Тихого океану була оголошена безядерною зоною.

Організація «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі» виникла у 1980 році у Франції в результаті відокремлення від іншої знаменитої міжнародної організації «Лікарі без кордонів». З тих пір великі відділення «Лікарів світу» з’явилися в десятках країнах світу, і сьогодні цей рух об’єднує в своїх рядах понад 200 тис. лікарів, і число його прихильників продовжує зростати. Програма руху передбачає заборону випробувань ядерної зброї, зокрема, мораторій на ядерні вибухи, замороження ядерних озброєнь, їхнє подальше скорочення та ліквідацію. Лікарі з міжнародної організації закликають створити міжнародний клімат довіри та співробітництва і скерувати кошти, які витрачаються на ядерне озброєння, на охорону здоров’я та соціальні потреби.

Відзначення Міжнародного дня «Лікарі світу за мир» є наразі особливо актуальним для України, адже наша країна переживає важкі часи – перебуває в умовах військового конфлікту. Багато людей віддали та віддають своє здоров’я та життя за національну та територіальну цілісність країни. Українські лікарі на високопрофесійному рівні в екстремальних умовах надають якісну допомогу постраждалим в зоні проведення АТО.