ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно 8 серпня, починаючи з 2004 р., за ініціативою Медичної Палати Санкт-Петербурга в день народження знаменитого офтальмолога Святослава Федорова відзначають Міжнародний день офтальмології.

Це стало приводом для поширення актуальної та сучасної інформації про новації та можливості галузі. Адже ця медична спеціальність стрімко розвивається і вдосконалюється. Доступність висококваліфікованої офтальмологічної допомоги значною мірою визначає якість життя людини, оскільки забезпечує можливість збереження зору.

Зміни, що відбулися у цій галузі медицини, ще донедавна можна було б назвати фантастичними. Проте сьогодні вже нікого не дивує можливість добре бачити без окулярів після втручань при високій коротко- та далекозорості. Це стало реальністю завдяки лазерним технологіям, можливості заміни кришталика через точкові проколи за 15–20 хв. Сучасна офтальмологія може вирішувати проблеми, які ще 15–20 років тому вважалися безнадійними. Розвиваються біотехнології, генна інженерія, застосовуються мікроімпланти.  В Запоріжжі, як і в Україні потреба в офтальмологічній допомозі з року в рік зростає. Це зумовлено змінами в демографічній структурі суспільства. Зростання чисельності людей літнього та похилого віку потребує відповідного спрямування діяльності лікарів-офтальмологів на профілактику вікових ускладнень та хвороб ока. В 2018 році в закладах охорони здоров’я зареєстровано 53972 хвороби ока та придаткового апарату, на кінець 2018 року перебувало під диспансерним наглядом 10020 осіб.

В Запоріжжі серед первинних інвалідів кожен п’ятий втратив зір внаслідок глаукоми. Близько третини сліпих та слабкозорих є серед інвалідів з патологією сітківки. Інвалідність за зором є не лише медичною, а й вагомою соціально-економічною проблемою держави. З метою запобігання виникненню, розвитку офтальмологічних захворювань і пов’язаної з ними інвалідності значна увага приділяється профілактичній складовій. У 2013 р. Всесвітня асамблея охорони здоров’я схвалила «План дій для забезпечення загального доступу до здоров’я очей на 2014–2019 роки», покликаний зменшити на 25% до 2019 р. масштаби порушень зору, яким можна запобігти. Він є керівництвом до дій на шляху подолання хвороб ока і запровадження гарантій профілактики, лікування, реабілітації та набуття динаміки оздоровлення суспільства.

Звички, які можуть призвести до хвороб очей: куріння, не дотримання гігієни рук, недостатній сон, відсутність регулярних обстежень у офтальмолога. Симптоми, при яких потрібно терміново звернутися до лікаря: поява мушок перед очима чи спалахів; раптова втрата периферичний зору – це може свідчити про глаукому (хвороба очей, при якій підвищується тиск та пошкоджується зоровий нерв), яка може призвести до сліпоти: при ранньому виявлені глаукоми можна вилікувати очі; поява сірого кольору у зіниці, який зазвичай є чорним- це може свідчити про катаракту(часткове або повне помутніння кришталика ока).

В закладах охорони здоров’я міста працює 58 офтальмологів, 11 офтальмологічних кабінетів та 2 відділення стаціонарної допомоги в КНП «Міська лікарня №3» ЗМР та КНП «Міська лікарня №9» ЗМР. В рамках «Програми охорони здоров’я міста Запоріжжя на 2019-2020 роки» з бюджету міста виділено 1 млн 700 тис. 257 грн на закупівлю витратних матеріалів для проведення оперативних втручань з приводу катаракти. На органах зору в стаціонарах проведено 3535 оперативних втручань.

У цей святковий День департамент охорони здоров’я міської ради вітає лікарів- офтальмологів і бажає їм щастя, міцного здоров’я, великих успіхів у медичній практиці, сімейного благополуччя, достатку.