ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день мозку проголошений в 2014 році Всесвітньою федерацією неврології, заснованою в 1957 році в Брюсселі. Заходи дня спрямовані на підвищення обізнаності громадян про важливість здоров'я мозку, необхідність досліджень захворювань мозку і методів їх лікування. «Наш мозок – наше майбутнє» – так звучить гасло Дня мозку в 2019 році, як повідомляє World Federation of Neurology.

Не дивлячись на прогрес медицини, на зроблені наукові відкриття в області досліджень головного мозку, нервова система людини залишається тією областю, дослідження якої продовжуються до цього дня. Саме головний мозок і множинні аспекти, пов'язані з його роботою продовжують залишатися загадкою. Головний мозок фактично є командною структурою, завдяки якій здійснюється робота всіх органів людини, тому будь-який збій в роботі головного мозку вмить позначається на життєздатності людини. Мозок розвивається протягом усього життя людини. Під час активної розумової діяльності розростається нейронна мережа і відбувається утворення нових нейронів. Захворювання нервової системи людини, у тому числі захворювання головного мозку несуть для людини тяжкі наслідки, передбачити які деколи важко. В результаті цих захворювань людина може відчувати страждання, нервові переживання, стати інвалідом, втратити працездатність. Саме тому здоров'ю головного мозку неврологи надають таке велике значення, виробляючи систему профілактики вивчених захворювань. Систематизуючи наявні знання, спираючись на наукові відкриття, використовуючи передові технології в області медичного устаткування і фармакології, фахівці обмінюються досвідом і прагнуть до пошуку найбільш ефективних способів діагностики і лікування захворювань головного мозку.

Департамент охорони здоров'я міської ради нагадує, що загальними рекомендаціями лікарів для підтримки здоров'я головного мозку є здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок, здоровий сон, раціональне харчування, прогулянки на свіжому повітрі або фізичні тренування, активна розумова діяльність. Стрес завдає потужного удару по здоров'ю мозку, тому потрібно контролювати свої емоції, а в стані хронічного стресу або інших емоційних розладів звертатися до психотерапевта.