ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

04.09.2019 відбувся робочий візит заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І. та директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В. до КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР.

Під час візиту директор КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР Івченко Д.В. ознайомив присутніх з сучасним медичним обладнанням ургентної операційної та з роботою відділення політравми.

КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР надає цілодобову невідкладну медичну допомогу мешканцям міста Запоріжжя та Запорізької області. Стаціонарну допомогу у лікарні отримують понад 20 тис. пацієнтів щороку. На рік проводиться майже 11,5 тис. оперативних втручань, цілодобовий травматологічний пункт обслуговує близько 24 тис. пацієнтів. Колектив лікарні налічує 1470 працівника, з них 302 лікаря, в тому числі 5 Заслужених лікарів України, 573 медичних сестер.

Стаціонар має 760 ліжок, крім того 60 ліжок інтенсивної терапії – це 6 відділень і постів реанімації та інтенсивної терапії. В лікарні функціонують відділення – хірургічні, урологічне, кардіологічне, травматологічне з ліжками політравми, єдине в місті нейрохірургічне, єдині в області – торакальне, щелепно – лицьової хірургії, опікове. Лікарня має потужні клініко-діагностичну лабораторію, рентгенологічне відділення, ендоскопічне відділення, відділення трансфузіології із заготівлею крові, цілодобовий травматологічний пункт та інші. Розгорнуто 10 операційних блоків на 19 столів.

Протягом 2016 – 2018 років придбано діагностичного та лікувального медичного обладнання на суму понад 46 млн грн (комп’ютерний томограф, ендоскопічна техніка, обладнання для малоінвазивних операцій в урології, 3 рентгенодіагностичні системи, 30 моніторів пацієнта, 16 сучасних апаратів штучної вентиляції легень, 10 дефібриляторів тощо).

У 2019 році було придбано електронно-оптичний перетворювач (ЕОП) для ургентної операційної, яка працює в цілодобовому режимі. Електронно-оптичний перетворювач дозволяє значно зменшити обсяг та час оперативних втручань, зменшити травматичність самих втручань.

Зменшення часу оперативного втручання – це зменшення кількості ускладнень, зменшення навантаження пацієнта препаратами для анестезії. Ціла низка сучасних оперативних втручань в ортопедії та травматології на сьогоднішній день має супроводжуватись численними рентгенівськими знімками під час операції. Деколи, їх кількість сягає 60-80 контрольних рентген знімків на одну операцію.

ЕОП володіє високим ступенем захисту персоналу та хворих від впливу рентгенівського опромінення. З використанням нового апарату вже виконано більше  60 ургентних операцій.

В лікарні також з кінця 2016 року функціонює рентгенівська діагностична С-подібна мобільна система Symbol, завдяки якій під час оперативних втручань можливо збезпечити візуалізацію етапів операції та збереження отриманої інформації з подальшо можливістю перенесення на інші електронні носії.

Всього за 2018 рік було проведено 2271 операцій з контролем ЕОПу, за перше півріччя 2019 року проведена 1251 операція.