ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день благодійності був затверджений 17 грудня 2012 року на 58-му пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН і відзначається 5 вересня.  Мета цього дня – привернути увагу громадськості до різних благодійних організацій і окремих осіб, які допомагають долати злидні і гострі гуманітарні кризи. Увага означає заохочення роботи таких організацій, підвищення зацікавленості волонтерів та інших людей.

В ООН стверджують, що благодійність, як вираз солідарності з знедоленими особами сприяє встановленню діалогу між різними культурами, релігіями і цивілізаціями з усього світу.

Міжнародне співтовариство глибоко стурбоване тим фактом, що злидні як і раніше зберігаються практично у всіх державах світу. Це стосується насамперед країн, що розвиваються, але часто створюється враження, що подібні явища не залежать ні від рівня економічного, культурного чи соціального розвитку.

Злидні супроводжують нас з незапам’ятних часів і можуть бути обумовлені різноманітними причинами і обставинами, залежними і абсолютно незалежними від людини. Вони схожі на якесь випробування і нашу, на жаль, іноді гідну спадщину. Вони небезпечні і непередбачувані. Вони уособлюють собою щось жахливе і зовсім не бажане. Єдина ефективна зброя проти них – це благодійність. У сучасному розумінні благодійність не сильно відрізняється від тих понять і принципів, які були притаманні цьому явищу протягом всієї історії нашого людства. Творити благі і добрі безкорисливі справи, милосердя чинити тим, хто потребує цього особливо, завжди було гідним і шанованим заняттям.

Дату цього Дня обрали не випадково. Адже саме 5 вересня померла свята Мати Тереза. Відома на весь світ місіонерка і католицька черниця, яка отримала при народженні ім’я Агнес Гонджа Бояджіу, присвятила все своє життя служінню церкви. За свою благодійну діяльність Мати Тереза стала лауреатом Нобелівської премії миру «За діяльність в допомогу стражденній людині».

У цей день ООН пропонує всім державам-членам, організаціям системи ООН та іншим міжнародним і регіональним організаціям, а також громадянському суспільству, включаючи неурядові організації та окремих осіб, відзначати Міжнародний день благодійності відповідним чином, сприяючи доброчинності, в тому числі шляхом проведення просвітницьких і пропагандистських заходів.