ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Цей день стали відзначати за ініціативою Всесвітньої конфедерації фізичної терапії (WCPT) в 1996 році. WCPT об’єднує більше 300 тисяч професіоналів з фізичної реабілітації з 111 країн.

Україна з 2010 року є асоційованим членом WCPT, що дає можливість підвищити обізнаність широких мас населення про ключову роль реабілітації у підтримці здоров’я і відновленні незалежності людей, що втратили рухові функції внаслідок травм або хвороб.

За даними міжнародних організацій, майже 30 мільйонів осіб щороку отримують каліцтво і різні ураження. Враховуючи збільшення на планеті кількості людей з вродженими вадами, технократизацію суспільства, у цьому столітті очікується зростання кількості інвалідів до одного мільярда.

Фізична реабілітація/терапія – це застосування фізичних вправ і природних чинників з профілактичною та лікувальною метою у комплексному процесі відновлення здоров'я, фізичного стану та працездатності хворих і інвалідів.

Медична реабілітація, за визначенням комітету експертів ВООЗ – це активний процес, метою якого є досягнення повного відновлення порушених внаслідок захворювання або травми функцій, або оптимальна реалізація фізичного, психічного і соціального потенціалу людини з обмеженими можливостями, найбільш адекватна інтеграція його у суспільство. Термін “фізична реабілітація/терапія”, який дедалі ширше вживають у побутовій та професійній мові підкреслює неоднозначність та популярність даного напрямку системи заходів.

Фізіотерапія (грец. physis – природа, therapeia – лікування) – це напрям медицини, який вивчає дію на організм людини фізичних факторів і їх застосування з метою лікування і реабілітації. Її розвитку сприяло вивчення вченими фізичних процесів (електричного струму, впливу магнітного поля, інших видів хвиль тощо на організм людини). Відкриття фізиків були впроваджені у медичну практику, завдяки чому з’явилися фізіопроцедури. Вони мають знеболювальну дію, здатні покращувати центральний та периферичний кровообіг, трофіку тканин, нормалізують порушені реакції імунітету. Використання фізіопроцедур при захворюваннях серцево-судинної системи покращує нервову регуляцію серцевої діяльності, сприяє нормалізації обмінних процесів у міокарді, застосовується для розвантаження міокарда, його тренінгу. При захворюваннях нервової системи фізіотерапія спрямована на нормалізацію функцій центральної та периферичної нервової системи шляхом безпосереднього впливу на нервові структури, а також поліпшення кровообігу і трофіки нервової тканини. Особливе значення має застосування фізіотерапії для відновлення або компенсації порушених рухових функцій при захворюваннях або травмах нервової системи.

В закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя працює більше 60 спеціалістів з фізичної реабілітації, з них 12 осіб – лікарі-фізіотерапевти.

Департамент охорони здоров’я міської ради вітає фахівців з фізичної реабілітації та фізіотерапевтів з професійним святом і бажає їм міцного здоров’я, натхнення, трудових успіхів і сімейного щастя.