ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день грамотності – день, який відзначається у всьому світі під егідою Організації Об'єднаних Націй. Головна мета цієї події – активізувати зусилля міжнародного співтовариства щодо поширення грамотності, однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО, як інструменту розширення прав і можливостей усіх людей.

Вже понад півстоліття тому, з 1966 року, ЮНЕСКО офіційно почала відзначати Міжнародний день грамотності 8 вересня. Дата обрана не випадково. За рік до цього в Тегерані відбулася Всесвітня конференція міністрів освіти з ліквідації неграмотності, яка і рекомендувала активізувати зусилля суспільства з поширення грамотності серед населення Землі.

Міжнародний день грамотності – це символ досягнень усього людства. Адже зараз, у всьому світі понад 4 мільярдів грамотних людей. Але, в той же час, є і свої проблеми, адже грамотність всього населення Землі – це практично нездійсненне завдання.

Що означає грамотність? Це не тільки вміння читати і писати на примітивному рівні. За визначенням ЮНЕСКО, грамотність для людини прирівнюється до свободи.

Одне зі значень слова «грамотність» – це володіння цілим комплексом суспільно-необхідних знань і навичок, які дозволяють людям свідомо брати участь у соціальних процесах, а також вільно спілкуватися різними мовами і в різних культурах у сучасному світі.

Можна було б припустити, що в наше XXI століття, час розвитку новітніх інформаційних технологій, проблема неписьменності зовсім неактуальна. Проте, за даними ЮНЕСКО, на сьогодні понад 260 мільйонів дітей не ходять до школи, і практично кожна дев'ята доросла людина в світі неграмотна.

Проблема полягає і в тому, що багато дітей і підлітків у світі, незважаючи на те, що вони здобувають освіту, не відповідають належному рівню, за яким їх можна вважати грамотними в умовах сьогодення, що постійно розвивається.

Програми ЮНЕСКО щодо підвищення грамотності надають людям відомості про захист навколишнього середовища, про гігієну, про шкоду наркотиків, а також вчать використовувати і застосовувати інформаційні технології.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради вітає всіх, хто навчає дітей і молодь, хто збагачує наші знання, хто просвічує людей, поширюючи грамотність серед населення. З Міжнародним днем грамотності!