ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

В перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря – день солідарності і активних дій лікарів усього світу. Ініціаторами створення цього свята виступили Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) і Міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів». Метою святає розвиток та пропагування солідарності лікарів по всій земній кулі.

Члени цієї медичної асоціації на сьогоднішній день надають допомогу хворим незалежно від того, яку релігію сповідують жертви недуг або до якої національності належать.

Найвідомішим цілителем давнини вважається Гіппократ. Цього античного лікаря називають «батьком медицини». Не можна не згадати про великого лікаря Сходу – Авиценну. Він був не тільки цілителем, а й філософом. Перу Авіценни належать сотні робіт в десятках наукових дисциплін. Без згаданих вище і багатьох інших видатних умів сучасна медицина не зуміла б накопичити величезний потенціал, що відкриває подальші шляхи її прогресивного розвитку.

Лікар сьогодні – це дуже складна і відповідальна робота, адже в його руках людське життя. За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні працює близько 186 тисяч лікарів. В закладах охорони здоров’я, підпорядкованих департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради трудяться 2223 лікаря, з них 308 – лікарі загальної практики-сімейної медицини. Лікар супроводжує вас від першого крику до останнього подиху, заслуживши пошану і повагу пацієнтів.Це свято людей, які обрали найгуманнішу професію в світі, які часом не знають свят і вихідних, готові прийти на допомогу хворим і стражденним в будь-який час доби, на шкоду своїх інтересів і іноді здоров'ю. Незважаючи на всі перипетії в суспільстві, більшість лікарів віддані своїй професії, з гідністю виконують свій обов'язок, використовують найсучасніші наукові і технічні досягнення, свій досвід і знання, несуть людям радість життя.

Департамент охорони здоров’я міської ради висловлює найтепліші слова вдячності всім, хто не жаліючи зусиль та часу, одним із перших приймає на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігає і рятує життя.

Зі святом! Щастя вам і добра!