ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

7 жовтня щорічно проводиться Міжнародний день поінформованості про тригемінальну невралгію – патологію, при якій спостерігається ураження периферичних нервових скінчень, розташованих в області обличчя. Міжнародний день є одним із способів донесення інформації про захворювання.

Кампанія з розповсюдження знань про невралгію трійчастого нерву почалася в 2013 році завдяки організації «TNnME» («Невралгія трійчастого нерва і Я»). З того часу організації і асоціації болю обличчя США, Канади, Австралії, Франції та Великобританії щорічно підтримують проведення акції для більшої обізнаності людей про невралгію та знаходження можливих шляхів її лікування.

Невралгія трійчастого нерва (тригеминальная невралгія) – хронічне захворювання, яке Міжнародною Асоціацією з вивчення болю (IASP-International Assosiation for the Study of Pain) визначається як синдром, що характеризується раптовими, короткочасними, інтенсивними, повторюваними болями в зоні іннервації однієї або декількох гілок трійчастого нерва, зазвичай з одного боку обличчя. Розрізняють первинну (ідіопатичну) форму тригемінальної невралгії, яка виникає внаслідок компресії корінця трійчастого нерву за відсутності інших захворювань або патологічних процесів, і вторинну (симптоматичну) форму, викликану ускладненням іншого захворювання (інфекції, пухлини, розсіяний склероз т.і.).

Захворювання носить циклічний характер: періоди загострення змінюються періодами ремісії (загострення більш характерні для осінньо-весняного періоду). Всі прояви недуги можна розділити на кілька груп: больовий синдром, рухові і рефлекторні розлади, вегетативно-трофічні симптоми. Спостерігаються ознаки зниження всіх видів чутливості на шкірі та слизовій оболонці нижньої щелепи. Симптоми включають: пароксизмальний однобічний гострий біль, що порівнюється з «електричним струмом», виникнення больових тиків, наявність тригерних (куркових) зон.

Велика різноманітність факторів, що лежать в основі хвороби, соціальна і трудова дезадаптація, нестерпний біль, тривале медикаментозне лікування – далеко не весь спектр причин, що утримують цю проблему на верхівці рейтингу неврологічних захворювань. До основних методів лікування невралгії трійчастого нерву відносять медикаментозне, фізіотерапевтичне, оперативне лікування.

Департамент охорони здоров’я міської ради попереджає: вплинути на всі причини виникнення захворювання неможливо, однак багато яким чинникам розвитку цього захворювання можна запобігти – уникати переохолоджень, своєчасно лікувати захворювання, які можуть стати причиною тригемінальної невралгії і т.і.