ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день психічного здоров’я відзначається з 1992 року з ініціативи ВООЗ та Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health). Він створений, щоб привернути увагу до цієї проблеми та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної і алкогольної залежності, епілепсії та розумової відсталості.

Психічне здоров'я має першочергове значення для особистого благополуччя і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства. За даними ВООЗ, на психічні захворювання в світі страждають більше 450 мільйонів людей. Україна займає перше місце за кількістю психічних розладів у Європі – майже 2 мільйони українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій українець. Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми в країні, а провісниками захворювань є стреси.

Стрес - психічна реакція, особливий емоційний стан організму, який виникає у напружених обставинах. Виникнення і переживання стресу залежить не стільки від об’єктивних, скільки від суб’єктивних чинників, від особливостей самої людини: оцінки нею ситуації, зіставлення своїх сил і особливостей з тим, що вимагається. У стресовому стані людина припускається помилок при розподілі і переключенні уваги, у неї порушується перебіг пізнавальних процесів (пам'ять, мислення), спостерігається розлад координації рухів, неадекватність реакцій, дезорганізація і гальмування всієї діяльності. Стреси здебільшого призводять до неврозів. А від неврозу один крок до непоправних психічних розладів.

Здоров’я населення залежить від рівня благополуччя всього суспільства і від його уваги до цих проблем. Для життя людини, її психічного та фізичного здоров’я, важливим є уміння долати стреси. До способів зниження вірогідності виникнення стресу відносять додержання режиму раціонального харчування, підтримування себе у відмінній фізичній формі відповідними вправами, досягнення загальної рівноваги у житті.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: будьте уважними один до одного та бережіть власне психічне здоров’я.