ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день зору відзначається з 1998 року щорічно у другий четвер жовтня за рішенням ВООЗ в рамках реалізації Глобальної програми боротьби зі сліпотою «Зір 2020: Право на зір». Це привід звернути увагу на причини, які загрожують виникненням зорових дисфункцій та порушень зору; про ефективні заходи реабілітації і профілактики здоров'я органу зору.

Більше 300 мільйонів людей у всьому світі мають різні проблеми із зором, при цьому 40 мільйонів з них вже осліпли. Проблема ускладнюється тим, що багато захворювань очей починаються і протікають безсимптомно. Сьогодні захворювання, які раніше вважалися притаманними зрілому віку, такі як глаукома і катаракта, часто зустрічаються і у молоді, адже люди все рідше присвячують вільний час активному руху, прогулянкам і загартовуванню, проводячи дозвілля перед екраном телевізора. Результатом перенапруження очей стає поява сухості, почервоніння склер, сльозоточивість. Крім того, погіршення зору може виявитися супутнім симптомом пухлини мозку, розвинутися внаслідок цукрового діабету. Погіршення зору у дітей найчастіше є ознакою нестачі вітаміну А. Втрату зору у молодого покоління дуже часто провокує надмірне захоплення комп'ютерними іграми або тривала робота за монітором без перерв та обов'язкових вправ для очей.

Завдяки сучасному рівню знань і технологій до 80% очних захворювань можна запобігти і вони піддаються лікуванню. Гострота зору може бути збережена за допомогою заходів профілактики: масаж очей і спеціальні вправи, які знімають напругу і значно покращують кровопостачання; п'ятнадцятихвилинний відпочинок кожні 2 години роботи перед монітором; профілактичні огляди (стан очного дна, внутрішньоочний тиск, гострота зору). Людям, які мають генетичну схильність до розвитку захворювань очей, страждають від надмірної ваги, діабету або артеріальної гіпертензії, необхідно два рази на рік відвідувати офтальмолога.

В усіх закладах охорони здоров’я міста Запоріжжя є офтальмологічні кабінети: в 2018 році їх відвідали 341183 мешканця міста. Офтальмологічні відділення, оснащені сучасним обладнанням функціонують в КНП «Міська лікарня №3» Запорізької міської ради (на 70 ліжок) та в КНП «Міська лікарня №9» Запорізької міської ради (на 40 ліжок), в 2018 році в них проліковано 5060 пацієнтів.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: пройти обстеження, отримати кваліфіковану допомогу та консультації лікарів офтальмологів ви зможете у закладах охорони здоров’я міста. Щоб цей яскравий світ продовжував грати всіма барвами, а не поринув у темряву, турбота про здоров'я очей повинна бути постійною.