ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно у другу суботу жовтня відзначається Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги. Його організатором є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.

Мета відзначення цього дня полягає у підвищенні інформативності спільноти щодо проблем паліативної допомоги і хоспісів, зростанні свідомого ставлення медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання та членів їх сімей.

Як окремий напрямок медицини Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) запровадила паліативну допомогу у 1982 році, її визначили як догляд за людиною в останні дні життя. У 2002 році ВООЗ розширила поняття паліативної допомоги і сьогодні найбільш широко застосовується наступне визначення: паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого – забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним (смертельним) захворюванням і членів його родини, шляхом запобігання та полегшення страждань, а також надання психосоціальної та моральної підтримки.

Найважливішим є не тривалість, а якість життя пацієнта. Кожна людина є важливою до останньої миті свого життя і необхідно роботи все, щоб вона померла з миром і до останнього подиху жила достойно.

Кількість пацієнтів, які в міру прогресування хвороби поступово втрачають можливість самообслуговування та потребують сторонньої допомоги постійно збільшується. В Україні щорічно налічується близько 500 тисяч таких осіб. І лише 5% паліативних пацієнтів отримують у нашій державі потрібну спеціалізовану медичну допомогу, адекватне знеболення та професійний догляд. Декларація ВООЗ (1990), Барселонська декларація (1996) закликають усі держави світу включити паліативну допомогу в структуру національних систем охорони здоров’я. Досвід країн з розвинутою паліативною медициною свідчить, що єдиною формою надання такої медичної допомоги є медичні заклади «Хоспіс» – притулки для догляду за такими пацієнтами спеціально підготовленим персоналом. У місті Запоріжжя функціонує відділення паліативної та хоспісної допомоги в КНП «Міська лікарня №10» ЗМР, розраховане на 25 ліжок, заплановано створення хоспісного відділення в КНП «Міська лікарня №8» ЗМР.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: будь-який мешканець Запоріжжя може звернутися до міських лікарень та отримати допомогу на безоплатній основі в разі наявності показань.