ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щороку 14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, УПА та українських козаків, відзначається День захисника України.

Свято встановлено 14 жовтня 2014 року Указом Президента України з метою вшанування мужності, бойового подвигу та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, збереження та розвитку національних військових традицій і звитяг; сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі та на підтримку ініціативи громадськості.

Уже багато років поспіль 14 жовтня Україна відзначає величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунок від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почали відзначати ще і як День Українського козацтва. Крім того, цей день вшановують як день Української повстанської армії, бо вважається, що УПА була створена на Покрову.

Саме тому День захисника України відзначають 14 жовтня, цей день символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України. 14 жовтня слід вшановувати пам'ять тих, хто у різні часи боронив нашу землю від ворога.

«Сила нескорених» – саме під таким гаслом українці вперше відзначали свято Дня захисника України. Це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради вітає захисників України зі святом, яке увібрало в себе багаті і славні ратні традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її історії. З Днем захисника України! Нехай ваша сила та мужність завжди живляться любов’ю та підтримкою близьких і рідних. Бажаємо Вам миру, здоров’я і довголіття, бадьорості духу та родинної злагоди, радості і добра!