ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Вітаємо всіх мешканців міста Запоріжжя з величним святом – визволенням Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників.

Два роки Запорізька область була окупована фашистськими військами. Однак перемоги Червоної армії у Сталінградській і Курській битвах докорінно змінили хід не лише Великої Вітчизняної, але і всієї Другої світової війни. Червона армія перейшла у наступ. Розпочалися бої за визволення України. На вересень 1943 року фронт наблизився до Запорізької області.

У вересні 1943 року війська Південно-Західного фронту вийшли на територію Запорізької області і звільнили її східні райони. Запоріжжя займало значне місце у планах німецького командування. Це було викликано як промисловим значенням міста, так і його важливим розташуванням зі стратегічної точки зору.

Перша спроба прорвати німецьку оборону на Запорізькому плацдармі була здійснена вже 1-2 жовтня 1943 року. Однак цього разу німецьким військам вдалося утримати свої позиції. Наступ на Запоріжжя відновився 10 жовтня і вже не припинявся до повного визволення лівобережної частини міста. У ніч з 13 на 14 жовтня розпочався штурм вже безпосередньо міста. На світанку 14 жовтня радянські війська вийшли на околиці міста.

14 жовтня радянські війська визволили лівобережну частину Запоріжжя. Однак Запоріжжя ще досить довго продовжувало залишатися фронтовим містом.  В ніч з 29 на 30 грудня 1943 року німецькі війська відступили з правобережної частини міста. Запоріжжя було остаточно звільнене, період окупації завершився.

У 1960 р. у Запоріжжі було встановлено пам'ятник героям-танкістам – танк Т-34 на високому гранітному постаменті. Одна з вулиць міста названа іменем командира танкового взводу М. Яценка.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради щиро вітає всіх запоріжців з Днем визволення міста від німецько-фашистських загарбників!  Мирного неба і квітучого майбуття Запоріжжю і рідному козацькому краю! Усім запоріжцям доброго здоров'я, нових успіхів, радощів життя, благополуччя в кожному домі!