ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день здoрoвoгo харчування відзначається щорічно 16 жовтня. Здорове, правильне харчування є одним з найбільш значущих аспектів способу життя людини і факторів його здоров’я. Мета Всесвітнього дня здoрoвoгo харчування – залучення уваги громадськості до проблем харчування в сучасному суспільстві.

За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, 80 відсотків усіх захворювань пов’язані тією чи іншою мірою з харчуванням, а 40 відсотків з них пов’язані безпосередньо з фактором харчування людини.

Здорове харчування - це збалансоване споживання білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мікроелементів з урахуванням добової фізіологічної потреби людини у харчових і біоактивних речовинах. Це не тільки добре самопочуття і позбавлення від багатьох недуг, міцна нервова система і нормалізація ваги, але й любов та повага до себе, прагнення до здорового і тривалого життя. Оптимальне здорове харчування дозволяє знизити ризики розвитку серцево-судинних захворювань, онкологічних, шлунково-кишкових та інших захворювань. Щодня людина, залежно від її віку, фізичної активності та впливу деяких інших факторів, потребує певної кількості калорій за рахунок вживання корисних харчових продуктів, які одночасно з енергією постачають важливі речовини — білки, жири, вуглеводи, харчові волокна, вітаміни, мінерали, біофлавоноїди, пробіотики. Користь від споживання натуральних рослинних та білкових продуктів доведена багаторічними дослідженнями у різних країнах.

Споживайте достатню кількість корисних харчових продуктів щодня: овочів, бобових, фруктів, цільних злаків, горіхів, насіння, яєць, нежирного м’яса, риби та молочних і кисломолочних продуктів. Уникайте споживання харчових продуктів і страв зі значним вмістом солі, цукру та жирів. Основним джерелом солі, цукру та жиру, зокрема трансжирних кислот, є харчові продукти, що пройшли технологічну обробку. Додавання перерахованих інгредієнтів значно посилює смакові властивості їжі. Водночас, тривале споживання солодкої, солоної та жирної їжі істотно збільшує ризик небезпечних захворювань серця та судин, діабету і раку. Дотримуйтесь оптимального режиму харчування: пийте достатньо рідини, обмежуйте вживання калорійних напоїв: солодких, газованих, алкогольних. Дотримуйтеся правил харчової безпеки, зокрема чистоти, обирайте лише якісні та безпечні харчові продукти, із належними умовами їх транспортування, зберігання та приготування.

Департамент охорони здоров’я міської ради попереджає: регулярне харчування, повільне споживання їжі у пристосованих для цього місцях позитивно впливає на функціональний стан органів травлення, запобігає появі зайвої ваги і пов’язаних із нею небезпечних для здоров’я станів — високого артеріального тиску, атеросклерозу та підвищенню рівня цукру у крові. Споживайте адекватну кількість калорій для задоволення власних потреб в енергії та основних поживних речовинах. Бережіть себе і харчуйтеся правильно!