ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Ці жовтневі заходи розпочалися у 2011 році в Нью-Делі та мають щорічний характер. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я, травми є однією з основних причин смерті та інвалідності в усьому світі.

В цей день звертається увага громадськості щодо причин і наслідків травм, проводяться профілактичні кампанії щодо зменшення захворюваності, поліпшення біомедичних результатів та підвищення соціальної участі людей після травм в житті суспільства.

Травмою або ушкодженням називається порушення анатомічної цілісності тканин або зміни фізіологічних процесів, що відбуваються в них під дією різноманітних чинників зовнішнього середовища. Травми бувають механічні, фізичні, хімічні тощо. За характером ушкодження травми поділяються на закриті, відкриті, поодинокі, множинні, комбіновані. Ушкодження, які повторюються серед окремих груп населення, складають поняття "травматизм". Розрізняють травматизм промисловий, сільськогосподарський, побутовий, вуличний, транспортний, спортивний, дитячий, військовий тощо. Фізична травма — це пошкодження тканин або органів тіла внаслідок удару, поранення, опіку тощо. До травм відносяться: забій (пошкодження м'яких тканин, що розвиваються при різкому стисканні тканин між твердими поверхнями), розтягнення (обмежене ушкодження зв'язувального апарату), розрив м’яких тканин (пошкодження тканин у результаті дії протилежно спрямованих сил), вивих, перелом кістки.

Основним способом профілактики різних видів травм і різного ступеня тяжкості поранень є дотримання правил безпеки. Правила безпеки на виробництві регламентуються галузевою технікою безпеки. У домашніх умовах потрібно дотримуватися нескладних застережних заходів при роботі з гострими, гарячими, хімічно небезпечними предметами. При заняттях спортом необхідно уникати ударів, вивихів, переломів. У дитячому віці травматизм спостерігається найчастіше. Він охоплює майже 70% від усіх травм. Особливо зростає дитячий травматизм на канікулах, коли діти перебувають вдома самі. Незнання дітьми правил вуличного руху, порушення правил користування транспортом призводить до вуличного травматизму.

При травмах звертатися можна цілодобово у травмпункти КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР (вул. Перемоги,80), «Міська лікарня №9» ЗМР (вул. Щаслива,1), а також у лікувальні заклади за місцем проживання. Для мешканців міста Запоріжжя перша допомога останні 4 роки надається безкоштовно в рамках міської Програми «Охорона здоров'я м. Запоріжжя».

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: турбуйтесь про свою безпеку та безпеку дітей, будьте обачливими і обережними, застерігайте дітей від пустощів на балконах, драбинах, деревах, дотримуйтесь правил дорожнього руху.