ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день боротьби з поліомієлітом відзначається щорічно з 2012 року за ініціативою міжнародної неурядової благодійної організації «Rotary International» і під егідою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ).

Його мета – привернути увагу світової спільноти до цього захворювання, загрозливих наслідків та необхідності профілактики. Дата події обрана не випадково – 24 жовтня 1914 року народився Джонас Солк, американський епідеміолог і вірусолог, який розробив першу вакцину проти поліомієліту.

Поліомієліт (поліо) – дитячий спинальний параліч, спричинений поліовірусом – високозаразне інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом кількох годин. Поліовірус поширюється від людини до людини через випорожнення та слину, якими забруднено їжу і воду, зазвичай вражає дітей віком до 5 років, однак може паралізувати чи навіть забрати життя дитини будь-якого віку, якщо вона не пройшла повний курс вакцинації.

Поліомієліт невиліковний, імунізація є єдиним способом захисту від захворювання. Поліовакцина, застосована кілька разів, може захистити дитину на все життя. За останні 30 років завдяки колективній імунізації по всьому світу захворюваність скоротилася на 99%. За оцінками експертів, за умови продовження вакцинації проти поліомієліту є шанс найближчими роками повністю ліквідувати циркуляцію поліовірусу в світі та позбутися цієї хвороби.

Для України тема профілактики поліомієліту є актуальною, оскільки наша країна досі залишається в переліку 17 країн світу, де існує ризик спалаху поліомієліту через низький рівень охоплення щепленнями. Вакцинація проти поліомієліту здійснюється в 2 і 4 місяці інактивованою поліомієлітною вакциною, в 6 і 18 місяців та в 6 і 14 років – живою бівалентною вакциною проти поліомієліту.

У місті Запоріжжя (станом на 01.10.2019) проти поліомієліту вакциновано дітей до 1 року 62% та у 18 місяців – 71%. Дітей 6 років вакциновано 80%, 14 років – 60%.

Департамент охорони здоров’я міської ради попереджає: будь-яка дитина, імунізована не в повній мірі, знаходиться в зоні ризику та становить небезпеку для інших дітей. Слід зробити все можливе, щоб наші діти були своєчасно імунізовані проти даного небезпечного захворювання.