ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день псоріазу проводиться з ініціативи Міжнародної Федерації Асоціацій хворих на псоріаз щорічно 29 жовтня, починаючи з 2004 року. Міжнародний день псоріазу спрямований на підвищення обізнаності населення про дану проблему, на підтримку людей, які страждають на цю недугу.

За даними Міжнародної Федерації Псоріатичних Асоціацій в світі налічується 125 млн. людей хворих на псоріаз, в Україні за даними Української Асоціації Псоріазу приблизно 1,5 млн. хворих.

Псоріаз – це хронічне неінфекційне імунно-опосередковане захворювання з генетичною схильністю, що переважно вражає шкіру та суглоби, яким в середньому страждають до 7% жителів усієї планети. Хвороба характеризується появою на шкірі характерного висипу у вигляді ділянок потовщення шкіри (інфільтрації) з почервонінням (еритемою) та лущенням на поверхні елементів висипу.

Негативний вплив псоріазу на якість життя є порівняним із впливом ішемічної хвороби серця, діабету, депресії та онкологічних захворювань. Набряклі та деформовані суглоби, а також прояви інвалідності у хворих з артропатичним псоріазом можуть призвести до відчуття стигматизації. Тривалий хронічний перебіг, часті рецидиви, короткі періоди ремісій та, як наслідок, психоемоційна дезадаптація, дозволяють розглядати цю медичну проблему і як соціальну. Причини виникнення та розвитку псоріазу до цих пір не встановлені, є припущення, що у виникненні цієї хвороби відіграє роль генетична схильність, захворювання шлунково-кишкового тракту, стресові ситуації, кліматичні зміни, переохолодження, травми, алкоголь, лихоманки, наявність вогнищ хронічної інфекції. Існує багато теорій виникнення псоріазу: вірусна; нейрогенна; ендокринна; обмінна; теорія молекулярно-біохімічного патогенезу.

При легкому псоріазі може бути ефективним місцеве лікування, призначене у первинному медичному закладі, якщо терапія виконується належним чином. Для важких форм потрібне швидке та інтенсивне лікування, як правило, в умовах спеціалізованого медичного закладу, із застосуванням фототерапії, біологічної терапії, препаратів системної дії, або надання допомоги в умовах стаціонару. Лікування пацієнтів з поєднанням важких форм псоріазу та артропатичного псоріазу може бути особливо складним і вимагати тісної співпраці фахівців кількох спеціальностей.

Департамент охорони здоров’я нагадує, що захворювання можна контролювати та не давати йому впливати на якість життя пацієнта. При застосуванні сучасних медичних технологій у соціально адаптованих пацієнтів вдається досягнути клінічного благополуччя, стійкої ремісії та відповідно відновлення якості життя.