ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щороку 12 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з пневмонією (World Pneumonia Day) з ініціативи Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії, за підтримки ВООЗ і ЮНІСЕФ. Мета цього дня – активізація боротьби з пневмонією за допомогою комплексу заходів щодо профілактики та лікування захворювання.

Пневмонія, або запалення легенів — гостре захворювання інфекційної природи, що вражає легеневу тканину, має важкий перебіг і загрожує багатьма ускладненнями; особливу небезпеку становить для людей з ослабленою імунною системою, літніх людей та дітей.  Всесвітня Організація Охорони Здоров’я і ЮНІСЕФ визначають це захворювання як провідну причину смертності дітей віком до 5 років. Щорічно пневмонія  забирає життя близько 1 мільйона дітей у віці до п’яти років. 98% дітей, які помирають від пневмонії, проживають у країнах, що розвиваються. Незважаючи на всі зусилля, що вживаються лікарями по всьому світу, пневмонія досі залишається одним з найпоширеніших захворювань.

Головні збудники пневмонії — бактерії, віруси, грибки та деякі найпростіші мікроорганізми. Зокрема, розвиток бактеріальної пневмонії у дітей найчастіше зумовлюють пневмококи (Streptococcus Pneumoniaе) та гемофільна паличка типу Б (Haemophilus Influenzae Type B, Hib); найпоширеніша причина вірусної пневмонії — респіраторно-синцитіальна вірусна інфекція (гостра вірусна хвороба з групи ГРВІ); розвиток запалення легень можливий унаслідок автоімунних захворювань тощо. Вірус вражає передусім альвеоли (основний функціональний елемент легень), в яких при захворюванні накопичуються слиз та рідина, що ускладнює газообмін і зумовлює біль під час дихання. Разом із легенями уражаються інші органи, що призводить до порушення різних функцій організму. Симптоми захворювань органів дихання є дуже подібними, а несвоєчасне звернення до спеціалістів нерідко стає фатальним для пацієнта. Лише фахівець може підтвердити або спростувати діагноз і призначити відповідне лікування. Профілактика пневмонії є одним із основних елементів глобальної стратегії зниження рівня смертності.

Найбільш ефективним методом профілактики пневмонії у дітей визнано планову вакцинацію проти Hib-інфекції, пневмококової інфекції, кору та кашлюку. У місті Запоріжжя, станом на 01.11.2019 року, проти Hib-інфекції вакциновано 72% дітей до 1 року та 83% дітей старше 1 року.

Профілактика пневмонії у дорослих передбачає: зміцнення імунітету; достатнє та збалансоване харчування; здоровий спосіб життя; регулярну фізичну активність на свіжому повітрі; дотримання правил особистої гігієни; своєчасне лікування інших проблем зі здоров’ям; дослідження навколишнього середовища.

Департамент охорони здоров’я міської ради попереджає: лікувати пневмонію самостійно вкрай небезпечно. Пройти обстеження, отримати кваліфіковану допомогу та консультації лікарів ви зможете у закладах охорони здоров’я міста.