ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день сліпих щороку відзначається 13 листопада у багатьох країнах світу з метою привернення уваги суспільства до проблеми сліпоти, поширення інформації щодо незрячих людей та їхніх прав.

13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл для незрячих. Тому за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я саме 13 листопада відзначається як Міжнародний день сліпих. 

Валентин Гаюї був не тільки засновником першої в світі школи-інтернату для сліпих, але й розробив для них дидактику і методику вивчення наук та оволодіння практичними ремеслами, а також запропонував шрифт для сліпих, вдосконалив спосіб книгодрукування, створив ноти, географічні карти для них тощо. Саме за цими книгами незрячі люди навчалися аж до появи тактильного шрифту Брайля. 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 300 млн людей у світі страждають від порушень зору. 45 млн з них вражені сліпотою і 246 млн мають знижений зір. 43% від загальної кількості людей з вадами зору – діти.

Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, діабетичну ретинопатію, трахому і захворювання очей у дітей (наприклад, викликані дефіцитом вітаміну А). У світі все ширше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, викликана неконтрольованим діабетом.

Більшість випадків розвитку короткозорості, настання інвалідності внаслідок глаукоми, захворювань сітківки можна попередити. Головне – це дотримання зорової гігієни, рання діагностика захворювань, своєчасне лікування захворювань, моніторинг перебігу хвороби. Такі скарги, як поява мушок перед очима, затуманення або погіршення зору, викривлення прямих ліній, часта зміна окулярів свідчать про захворювання сітківки та зорового нерва й потребують негайної консультації лікаря. 

ВООЗ звертає увагу урядів всіх країн до проблем збереження зору. Організація розробила глобальну програму «Зір-2020: право на зір». В організації підкреслюють, що профілактика дозволяє запобігти більше 80% випадків порушення зору.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради нагадує: не забувайте проходити планові огляди в офтальмолога. Адже рання діагностика і профілактика – запорука збереження зору.