ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

15.11.2019 відбувся робочий візит заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І. та директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В. до КНП «Міська лікарня №3» ЗМР.

Під час візиту директор КНП «Міська лікарня №3» ЗМР Івахненко О.М. ознайомила присутніх з роботою відділення мікрохірургії з міським центром травм та опіків очей, на базі якого здійснюється виконання заходів міської програми «Охорона здоров’я» щодо забезпечення пацієнтів з катарактою штучними кришталиками.

У місті Запоріжжя діє міська Програма «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на період 2016-2018 роки», одним із заходів якої є профілактика сліпоти від очних хвороб та запобігання інвалідності населення м. Запоріжжя.

Згідно з рішенням сесії міської ради  та наказом департаменту охорони здоров’я міської ради № 32 від 26.12.2018 «Про затвердження порядку забезпечення хворих інтраокулярними лінзами та витратними матеріалами (медикаменти та вироби медичного призначення) для хірургічного лікування катаракти в 2019 році» виконавцем даного завдання визначено відділення мікрохірургії ока з Центром травм та опіків очей КНП «Міська  лікарня №3» ЗМР. Цим же наказом затверджено Порядок забезпечення хворих витратними матеріалами для хірургічного лікування катаракти методом факоемульсифікації з імплантацією інтраокулярної лінзи. На 2019 рік виділено 1,7 млн.грн., на які закуплено 265 штучних кришталиків та витратні матеріали для операцій.

Відділення мікрохірургії ока з міським центром травм та опіків очей надає спеціалізовану медичну допомогу мешканцям м.Запоріжжя з офтальмологічною патологією на  70 ліжках.

Оперативне лікування катаракти (факоемульсифікація катаракти з імплантацією інтраокулярної лінзи) проводиться соціально незахищеним верствам населення, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім’ї або самотнього громадянина за три місяці, які передували зверненню, не перевищує двох розмірів встановленого законом прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Дана категорія населення забезпечується штучними кришталиками та витратними матеріалами для операції.

Наказом по КНП «Міська  лікарня №3» ЗМР затверджено склад консиліуму для відбору пацієнтів на оперативне лікування катаракти, відбір пацієнтів здійснюється у І та ІІІ середу місяця за направленням офтальмолога або лікаря загальної практики - сімейним лікарем за місцем реєстрації хворого.

В 2017 – 2018 р.р. прооперовано 655 громадян. На 01.01.2019 в черзі знаходилося 655 пацієнтів. Протягом 2019 році до пільгової черги внесено 394 особи.

З 1.01.2019 по 12.11.2019 прооперовано 194 пацієнта. Залишок штучних кришталиків на 12.11.2019 - 185 штук.

В середньому за місяць проводиться оперативне лікування 30 - 35 пацієнтам, викликається 10 хворих на тиждень.

На 2020 рік планується продовження Програми з оперативного лікування катаракти за бюджетні кошти для соціально незахищених верств населення, заплановано (1 квартал)  придбання 95 штучних кришталиків та витратних матеріалів для операцій на загальну суму 620,0 тис.грн.