ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

В м. Запоріжжя щороку виявляється понад 2,5 тис. хворих на цукровий діабет. На кінець 2018 року в нашому місті під диспансерним наглядом знаходиться 25 113 пацієнтів в віці від 15 до 100 років з цим діагнозом.

У дітей від 0 до 14 років діагноз цукрового діабету встановлений вперше в 25 випадках, а всього зареєстровано хворих в цьому віці 193 особи. За даними ВООЗ, цукровий діабет збільшує смертність в 2-3 рази і скорочує тривалість життя.

В рамках Всесвітнього дня діабету, який відзначається 14 листопада,  в ПК «Орбіта» відбулася інформаційно-просвітницька акція «День Діабету 2019». Під час заходу всі бажаючі безкоштовно отримали спеціалізовану літературу про діабет; зробили експрес-аналізи цукру крові (понад 600 осіб), виміряли артеріальний тиск (близько 500 осіб); отримали консультацію офтальмолога; прослухати лекції провідних спеціалістів на теми: «Медична допомога та забезпечення ліками людей з діабетом», «Розуміння та контроль діабету. Як знизити ризики ускладнень», «Сучасне лікування офтальмологічних ускладнень діабету»; взяли участь у розіграші  глюкометрів. Крім того, 52 дитини, що мають інсулінозалежну форму діабету, отримали благодійну допомогу.

В м. Запоріжжя, відповідно до Програми «Охорона здоров’я міста Запоріжжя 2019-2021 роки», з місцевого бюджету виділено 27,9 млн.грн. для придбання інсулінів та 8,3 млн.грн. для закупівлі таблетованих цукрознижуючих препаратів. В КНП «Міська лікарня №3» ЗМР функціонує унікальний центр «Діабетична стопа». На базі КНП «Центральна клінічна  лікарня №4 Заводського району» ЗМР працює ендокринологічне відділення на 40 ліжок. В місті допомогу ендокринологічним хворим надає 30 ендокринологів, в тому числі 6 дитячих лікарів-ендокринологів.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради нагадує, що підтримка здорового способу життя, особливо правильне харчування без перевантаження організму зайвими калоріями з вживанням великої кількості овочів та фруктів, уникнення факторів ризику, обстеження допоможуть попередити та своєчасно виявити цукровий діабет.