ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

(виконання заходів міської програми «Охорона здоров’я» щодо забезпечення
ендопротезами пацієнтів з захворюваннями суглобів, які потребують ендопротезування)

20.11.2019 відбувся робочий візит заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І. та директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В. до КНП «Міська лікарня №9» ЗМР.

Під час візиту директор КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Нерянов К.Ю. та головний позаштатний травматолог департаменту охорони здоров’я міської ради Труфанов І.І. ознайомили присутніх з роботою травматолого-ортопедичного відділення, на базі якого здійснюється виконання заходів міської програми «Охорона здоров’я» щодо забезпечення надання медичної допомоги хворим з захворюваннями суглобів, які потребують ендопротезування .

У місті Запоріжжя діє міська Програма «Охорона здоров’я міста Запоріжжя на період 2019-2021 роки», одним із заходів якої є профілактика інвалідності від дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів населення м. Запоріжжя.

Згідно з рішенням сесії міської ради від 19.12.2018 № 32, наказом департаменту охорони здоров’я міської ради від 23.07.2019 №282 «Про подальше вдосконалення надання медичної допомоги хворим з захворюваннями суглобів, які потребують ендопротезування» виконавцями даного завдання визначені КНП «Міська лікарня №9»ЗМР та КНП Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР.

Цим же наказом затверджено Порядок відбору хворих з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування, та забезпечення ендопротезуванням за кошти бюджету міста, як в плановому так і в ургентному порядку. Затверджено склад комісії з відбору хворих з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування та графік проведення засідань комісії, яка працює кожну першу середу місяця на базі  КНП «Міська                                         лікарня №9» ЗМР, кожну третю середу місяця на базі КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР за направленням ортопеда-травматолога закладу охорони здоров’я за місцем мешкання.

На 2019 рік виділено 1,9 млн.грн., на які закуплено 68 ендопротезів (63 кульшових та 5 колінних) та витратні матеріали для операцій. Середня вартість ендопротезування кульшового суглобу складає 25 тис.грн. (в т.ч. середня вартість кульшового  ендопротезу – 17,5 тис.грн., витратних матеріалів – 7,5 тис.грн.)

Проведення ендопротезування великих суглобів за бюджетні кошти проводиться соціально незахищеним верствам населення, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім’ї або самотнього громадянина за три місяці, які передували зверненню, не перевищує двох розмірів встановленого законом прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Дана категорія населення забезпечується ендопротезом та витратними матеріалами для операції.

За рішенням комісії з відбору хворих з патологією великих суглобів, які потребують ендопротезування за бюджетні кошти, хворі вносяться до реєстру пацієнтів, який оприлюднено на офіційному сайті департаменту  охорони здоров’я Запорізької міської ради (http://health.zp.ua/). На сьогодні в черзі знаходяться 47 пацієнтів на проведення ендопротезування кульшового суглобу та 26 пацієнтів на проведення ендопротезування колінного суглобу.

З початку 2019 року за програмою прооперовано 46 пацієнтів, з них 25 пацієнтів за рахунок залишків 2018 року: в КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР здійснено 16 ендпротезувань кульшового суглобу (з них 8 в ургентному порядку у зв’язку з переломом шийки стегневої кістки в гострому періоді). В КНП «Міська лікарня №9» ЗМР виконано 30 ендопротезувань (28 ендопротезувань кульшового суглобу, 2 – колінного). Станом на 18.11.2019 залишок складає 41 ендопротез кульшового суглобу та 6 ендопротезів колінного суглобу. До кінця року планується проведення ендопротезування з повним використанням наявної кількості ендопротезів.

На 2020 рік планується продовження Програми забезпечення ендопротезами пацієнтів з захворюваннями суглобів, які потребують ендопротезування за бюджетні кошти для соціально незахищених верств населення. Заплановано придбання 75 ендопротезів (60 кульшових та 15 колінних) та витратних матеріалів для операцій на загальну суму 2,9 млн.грн.