ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.

Україна у 2009 році ратифікувала Міжнародну конвенцію ООН про права інвалідів, яка охоплює всі ключові області життєдіяльності людей з інвалідністю і виносить питання людей з обмеженими можливостями здоров’я, як пріоритетне, на світову арену та висуває до урядів держав всього світу вимогу забезпечення основного права для людей з інвалідністю – права на повноцінне та незалежне життя.

Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя і є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. У світі проживає понад один мільярд людей (15 відсотків населення), які страждають різними формами інвалідності за медичними показаннями і критеріями ВООЗ. В Україні за останніми офіційними статистичними даними кількість таких людей зростає. Щороку особами з інвалідністю стають декілька тисяч чоловік. За даними Міністерства охорони здоров’я України, загальна кількість осіб з інвалідністю в Україні станом на початок цього року майже 2 млн. 600 тис. людей, дітей з інвалідністю - 159 тис. Станом на 01.10.2019 у м.Запоріжжя 3086 діей з інвалідністю, з них пройшли реабілітацію у поточному році – 2468, у відділеннях реабілітації проліковано 705 дітей, оздоровлено у санаторіях – 137 осіб. Показник первинного виходу на інвалідність у місті Запоріжжя складає 41,7 на 10 тис. серед дорослого населення.

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості суспільства. Інвалідність – це не вирок, люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Департамент охорони здоров’я міської ради висловлює вдячність всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – вияв милосердя, людяності та любові до ближнього.

Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.