ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно в Україні реєструються випадки захворювання на ботулізм. У 2019 році в Україні на ботулізм захворіли 123 людини.

Як повідомляє Центр громадського здоров’я, з початку року в нашому регіоні зафіксували 11 випадків небезпечної хвороби, які пов’язані зі споживанням продуктів харчування, виготовлених у домашніх умовах, а саме – консервованих м’ясопродуктів, грибів, риби сушеної, в’яленої та копченої; найбільше випадків небезпечної хвороби зареєстрували в Запорізькій області.

 Ботулізм – смертельно небезпечне харчове отруєння, що виникає при вживанні продуктів, які містять ботулотоксин. Ботулотоксин – один з найсильніших серед відомих токсинів, що блокує нервову функцію і призводить до дихального і скелетно-м'язового паралічу. Безсимптомний період складає від 2 годин до 2-4 діб. Перебіг захворювання поступовий, основні клінічні прояви – диспепсичний синдром, розлад зору (сітка перед очима, мерехтіння), порушення дихання. Поступово розвивається параліч усіх м'язів, в тому числі і тих, які беруть участь у процесі дихання. Якщо хворій людині не буде надана негайна і кваліфікована допомога, то ризик летального наслідку багатократно збільшується. Самостійне лікування неможливо, адже єдиний ефективний засіб – введення протиботулінічної сироватки (антитоксину). Спори мікроба-палички ботулізму, гинуть тільки за умови стерилізації при температурі не нижче 120 С, а ботулотоксин руйнується під час кип’ятіння через 10-15 хвилин. Важливо пам’ятати, що продукт, який накопичив в собі небезпечний токсин, часто не змінює свій зовнішній вигляд і смакові якості.

Аби вберегтися від захворювання, необхідно купувати продукти харчування там, де є жорсткий контроль: на агропромислових ринках, в супермаркетах та магазинах, де працюють фахівці, які нестимуть за це кримінальну відповідальність. І, звичайно, бути вкрай обережними з домашньою консервацією та солінням риби. При перших ознаках захворювання у зв’язку з вживанням консервованих продуктів, солоної, в’яленої риби, копченого окороку домашнього приготування тощо необхідно терміново звернутися за спеціалізованою медичною допомогою. Усі хворі на ботулізм незалежно від клінічної форми захворювання підлягають госпіталізації. Пам'ятайте про те, що шанси на успішний результат захворювання зменшуються з кожною годиною. Життя залежить від термінів введення протиботулінічного антитоксину.

Департамент охорони здоров’я міської ради попереджає, що хворобі легше запобігти, ніж лікуватися від неї.