ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Кожного року в Україні 14-го грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, називають цей день - День ліквідатора.

30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня надруковано повідомлення про те, що Державною комісією прийнято в експлуатацію комплекс захисних споруд.

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що увійшла в число найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, приймали участь люди найрізноманітніших спеціальностей: пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості громадяни, в екстреному порядку мобілізовані на усунення наслідків аварії. Цим людям довелося гасити пожежу після вибуху, виконувати роботи з дезактивації приміщень станції та забруднених територій навколо неї, будувати об’єкт “Укриття”, готувати і здійснювати післяаварійний пуск блоків ЧАЕС.

На диспансерному обліку у закладах охорони здоров’я міста перебуває 1192 чорнобильців-ліквідаторів, які мають можливість лікуватися закладах охорони здоров’я за місцем проживання та в спеціалізованих палатах стаціонарних відділень КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Запорізької міської ради, КНП «Міська клінічна лікарня №6» Запорізької міської ради, КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, КНП «Міська лікарня №10» ЗМР, в амбулаторному центрі фізичної реабілітації учасників АТО та ліквідаторів аварії на ЧАЕС КНП «Міська лікарня №3» ЗМР. Станом на 01.12.2019 проліковано 215 осіб, пройшли реабілітацію – 11, перебували на санаторно-курортному лікуванні 88 осіб. З бюджету міста на забезпечення ліками та пільгове зубопротезування чорнобильців виділено більше 400 тисяч гривен.

За останні роки Україна значно поліпшила і зміцнила національний режим фізичного захисту своїх об'єктів і матеріалів, реалізувала проекти модернізації систем фізичного захисту ядерних об'єктів та управління ядерними відходами, які були включені в Комплексний план щодо зміцнення ядерної безпеки України. Безпека функціонування АЕС України є пріоритетним завданням політики держави у сфері енергетики.

Департамент охорони здоров’я міської ради бажає учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та їх рідним міцного здоров'я, щастя і щирої поваги від людей і держави!