ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Новорічні свята є улюбленими для багатьох українців. На жаль, у новорічні свята різко зростає кількість травм, харчових отруєнь, алкогольних інтоксикацій.

Згідно з медичною статистикою, у новорічні свята частіше всього за медичною допомогою звертаються люди з алкогольними та харчовими отруєннями. На другому місці – апендицити і панкреатити як результат переїдання жирної, жареної, гострої їжі. На третьому місці – травми від падіння, піротехніки, ураження електричним струмом, порізи від відкривання консервних банок тощо.

Традиційне святкове застілля в Україні передбачає багато салатів з майонезом, багато м’яса, міцних напоїв. Ця їжа важка для шлунку, якщо з’їсти все, неодмінно стане зле. Тож дієтологи рекомендують не планувати дуже складних блюд, щоб не стояти годинами біля плити. Краще приготувати простіше меню і більше часу проводити з рідними і близькими.

Основні поради при складанні новорічного столу: не треба готувати всі святкові страви одразу, краще обрати декілька найулюбленіших традиційних блюд; не варто готувати одразу на всі свята, деякі страви швидко псуються; зробіть святкові салати трохи легшими, менш калорійними; страви краще запікати, а не смажити; використовуйте більше овочів; не зловживайте алкоголем.

Ще одна корисна порада – не треба проводити за святковим столом усю ніч. Після того, як багато з’їси та випити, лікарі рекомендують зробити перерву, потанцювати, пограти у веселі ігри. Це дасть організму час на перетравлення їжі.

Щодо напоїв на новорічну ніч, краще не пити багато газованих чи дуже солодких напоїв. Поруч з важкою їжею та м’ясом вони підсилюють метеоризм у шлунку. При споживанні алкоголю важливо пити багато простої води без газу, яка відновлює організм після зневоднення.

Небезпека алкоголю не тільки в тому, що він отруює організм – під впливом спиртного людина втрачає пильність, що призводить до тяжких випадків травматизму. В стані сильного сп’яніння бажано не виходити на вулицю, щоб уникнути переохолодження й обмороження в умовах низьких температур.

При переохолодженні у першу чергу слід направити постраждалого до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички. Одночасно з проведенням заходів першої допомоги   необхідно викликати швидку медичну допомогу для проведення кваліфікованих заходів щодо рятування постраждалого.

Зазвичай під час святкувань стрімко зростає кількість опіків, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок та при користуванні піротехнічними виробами.

Щоб уникнути пожежі у вашій оселі під час Новорічних свят, ялинку слід розмістити на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилася на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів, легкозаймистих матеріалів.

Для прикрашення ялинки застосовуйте електричні гірлянди тільки заводського виготовлення. Обов'язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію. Слід завжди пам'ятати, що сама хвоя легкозаймиста. В разі, якщо ж ви помітили якусь несправність гірлянди: з'явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання проводу – негайно вимкніть її.     

Не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, ватою, марлею. І звичайно ж, не можна для прикраси використовувати свічки.

Що стосується використання бенгальських вогнів, хлопавок, різноманітних піротехнічних засобів, феєрверків, застерігаємо, що користуватися ними в приміщенні категорично забороняється.

Незначні опіки можна лікувати самостійно в домашніх умовах, головне – запобігати потраплянню бруду на уражену ділянку шкіри та не розривати пухирів, які можуть утворитися в цьому місці. У разі сильного опіку необхідно звернутися за професійною медичною допомогою.

Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки, привчайте до цього дітей! Пам’ятайте: ваше життя – у ваших руках, намагайтеся зробити все, щоб зберегти його.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради бажає Вам веселих та безпечних свят!