ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

22.01.2020 у конференц-холі Запорізької торгово-промислової палати відбулось засідання за круглим столом, присвячене другому етапу реформування системи охорони здоровя у Запоріжжі.

Засідання відбулось за участю директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової Вікторії Василівни, начальника відділу реформ і розвитку галузі охорони здоров’я департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ситникової Марини Миколаївни та директора КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР Запорожченко Андрія Григорійовича.

Заклади первинної допомоги вже перейшли на нову модель фінансування – тобто отримують гроші пропорційно до кількості укладених декларацій. З квітня 2020 року вторинна і третинна ланки теж фінансуватимуться відповідно до обсягу наданих консультацій та діагностичних досліджень.

Пацієнти зможуть безоплатно скористатися пропонованими послугами за умови наявності відповідного функціоналу у лікарні та укладеної з сімейним лікарем декларації. На сьогодні декларацію з сімейним лікарем уклали 74% мешканців міста.

Загалом в обласному центрі функціонують 20 закладів вторинного рівня – це й багатопрофільні дорослі та дитячі лікарні, пологові будинки, стоматологічні поліклініки. Всі вони з 1 квітня повинні укласти договори з Національною службою здоров’я України на фінансування медичних послуг, які вони надаватимуть за Програмою медичних гарантій.

До цього часу усі лікарні вторинної ланки мають бути приведені у відповідність до низки вимог, серед яких перетворення у комунальні некомерційні підприємства, комп’ютеризація (автоматизація робочих місць), реєстрація в електронній системі охорони здоров’я та відповідність вимогам Національної служби здоров’я України. Більшість з перелічених змін вже виконані.