ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щороку в Україні виникає декілька десятків тисяч пожеж. Протягом 2019 року в населених пунктах та на об’єктах підконтрольних органам державного пожежного нагляду на території  м. Запоріжжя виникло 1832 пожежі, внаслідок яких загинуло 26 осіб.

При пожежі частіше всього спостерігаються опіки полум'ям. Вогонь може уразити відкриті ділянки тіла, при цьому найчастіші опіки обличчя та рук. Контакт із димом спричиняє опіки  дихальних шляхів. Ступінь тяжкості опіків залежить від глибини та площі термічного ураження шкіри та тканин. Найнебезпечніші опіки з'являються від одягу, що горить, який складно загасити або скинути. Горіння одягу протягом 1-2 хвилин може призвести до тяжких опіків, здатних викликати смерть людини.

У жертв пожежі часто трапляються отруєння оксидом вуглецю (чадний газ) та нітрилами — органічними похідними ціановодню, що виділяються під час згорання. Чадний газ не має ні запаху, ні кольору. Потрапляючи в організм людини, він викликає небезпечне для життя отруєння. Зрозуміти, що потерпілий під час пожежі отруївся чадним газом можна за такими симптомами: біль в області скронь, слабкість, частий пульс, шкіра червоніє, з'являється запаморочення, сонливість, блювання, дихання перестає бути глибоким, людина втрачає свідомість, колір шкірного покриву набуває синюшного відтінку, з'являються судоми, відбувається зупинка серця і дихання.

Щоб цього не сталося, слід надати хворому першу допомогу: забезпечити доступ свіжого повітря;  перевірити, щоб не запав язик і в дихальні шляхи не потрапив сторонній предмет;  тепло укрити потерпілого, забезпечити рясне пиття та максимально швидко доставити його в медичний заклад. До прибуття лікаря необхідно забезпечити спостереження за станом постраждалого, при зупинці дихання і серцевої діяльності почати проведення реанімаційних заходів.

При травмах та опіках звертатися можна цілодобово у травмпункти КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР (вул. Перемоги,80), «Міська лікарня №9» ЗМР (вул. Щаслива,1), а також у лікувальні заклади за місцем проживання. Для мешканців міста Запоріжжя перша допомога надається безкоштовно в рамках міської Програми «Охорона здоров'я м. Запоріжжя».

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: наскільки правильними і швидкими будуть дії людей, що надають першу допомогу особі, яка отримала під час пожежі опіки або отруєння чадним газом, настільки вище ймовірність того, що неприємні наслідки будуть мінімальними.